Pozycja w łóżku ma znaczenie. Jedne sprzyjają przyjemności, inne... ciąży

Eksperymentowanie z pozycjami seksualnymi to nie tylko dobry pomysł na przełamanie rutyny w łóżku. To również doskonały sposób na rozwiązanie takich problemów, jak nieco za mały czy za duży penis. W takich przypadkach odpowiednio dopasowana pozycja pozwala na nowo cieszyć się seksem. Jakie pozycje są najlepsze do osiągnięcia orgazmu, a jakie pomagają zajść w ciążę? Poniżej znajdziesz kilka porad!

Jaka pozycja najlepsza do osiągnięcia orgazmu?

W przypadku problemów z osiągnięciem orgazmu warto poeksperymentować z pozycjami seksualnymi. Badanie przeprowadzone na ponad 3 tys. kobiet z całego świata pokazało, że najbardziej satysfakcjonująca jest dla nich pozycja misjonarska. To najbardziej klasyczna pozycja seksualna, w której kobieta leży na plecach, a partner leży na niej. Badane zwróciły uwagę również na pewne urozmaicenia tej pozycji. Dobre efekty może przynieść ułożenie poduszki pod miednicą czy też lekkie unoszenie miednicy. Wśród wymienianych pozycji znalazły się także pozycje: na jeźdźca oraz na siedząco.

Reklama

Jaka pozycja najlepsza do zajścia w ciążę?

Zajście w ciążę nie zawsze jest łatwe. U niektórych par dochodzi nawet do sytuacji, w której całkowicie zapomina się o przyjemności związanej z seksem i staraniem się o dziecko. Specjaliści radzą, aby pierwszym krokiem była zmiana pozycji seksualnej. Seksuolodzy szczególnie zalecają pozycję kolankowo-łokciową. Podczas stosunku kobieta klęczy i podpiera się łokciami lub rękami na poduszce lub kanapie. W tym czasie partner znajduje się z tyłu, trzymając ją za biodra. Pozycja sprzyja gromadzeniu się nasienia w pobliżu szyjki macicy, co może pomóc w zajściu w ciążę.

Pary starające się o dziecko powinny rozważyć także pozycję klasyczną, która często jest pomijana. W przypadku, gdy zmiana pozycji nie przyniesie żadnego rezultatu, należy skontaktować się z lekarzem. Niepowodzenie może mieć bowiem związek z problemami zdrowotnymi.

Jaka pozycja przy małym penisie?

Badania pokazują, że średnia długość penisa w erekcji to około 13 cm. Bardzo często zdarza się jednak, że penis jest dużo krótszy, co może nieco utrudniać współżycie. Problem ten można łatwo rozwiązać odpowiednią pozycją seksualną. Panom z małym penisem zaleca się zwłaszcza pozycje od tyłu. Pozwala ona na pełne umieszczenie członka w pochwie. Dużym ułatwieniem jest mocne wypięcie pośladków przez partnerkę lub lekkie złączenie nóg. 

Inną pozycją, którą warto wypróbować, jest pozycja na jeźdźca. W tym przypadku aktywność stoi po stronie partnerki, która może samodzielnie kontrolować głębokość penetracji.

Jaka pozycja przy dużym penisie?

Czasami problem jest odwrotny i kłopotem jest zbyt duży penis, który sprawia partnerce dyskomfort. Co zrobić w takim przypadku? Seksuolodzy zalecają, aby wypróbować wszystkie pozycje, w których partnerka znajduje się na górze. Tego typu stosunek pozwala na kontrole głębokości penetracji. To m.in. pozycja na jeźdźca, odwróconego jeźdźca i kwiat lotosu. Innym rozwiązaniem mogą być pozycje stojące, np. pozycja na stojącego pieska.

Jaka pozycja w ciąży?

Seks w ciąży zawsze wywołuje dużo emocji. W sieci znaleźć można nawet zalecenia, zgodnie z którymi kobieta, która spodziewa się dziecka, ze względu na dobro malucha powinna na 9 miesięcy zrezygnować ze współżycia. W tym miejscu warto obalić tego typu mity. Lekarze i seksuolodzy podkreślają, że w przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży nie ma żadnych przeszkód, aby cieszyć się seksem. Jaką pozycję warto wybrać? Wiele zależy od miesiąca ciąży. W pierwszym trymestrze nie ma przeciwwskazań do którychkolwiek pozycji seksualnych. Zdarza się jednak, że sposób współżycia należy dopasować do aktualnego samopoczucia ciężarnej, np. mdłości. 

W 2 i 3 trymestrze ciąży należy zrezygnować z pozycji, w których kobieta leży płasko na plecach. Ze względu na powiększający się brzuszek, niewskazane są również pozycje, w których partner leży na ciężarnej. Za najlepsze pozycje w ciąży uważa się pozycje stojące, pozycje, w których kobieta leży bokiem oraz wszystkie pozycje, w których partnerka znajduje się na górze.

Jaka pozycja przy luźnej pochwie?

Luźna pochwa to problem, który w zdecydowanej większości przypadków dotyczy kobiet, które mają już za sobą poród. Zbyt dużo luzu odbija się na jakości współżycia, jednak niezadowoleni są zwłaszcza panowie. Rozwiązanie tego problemu może być jednak łatwiejsze, niż się wydaje. Warto poeksperymentować z pozycjami, które zwiększają tarcie. To np. urozmaicona pozycja klasyczna, w której kobieta opiera nogi o klatkę piersiową partnera. Dobrym pomysłem mogą być także codzienne ćwiczenia mięśni pochwy, dzięki którym narządy zyskają odpowiednią elastyczność. 

CZYTAJ TAKŻE:

Takie są konsekwencje zdrowotne nieuprawiania seksu

Jakie są najczęstsze przyczyny bólu w trakcie stosunku?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: seks | pozycje seksulane | pozycje seksualne w ciąży | orgazm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL