"Odeszła Nasza Stasia"
W wieku 79 lat zmarła ceniona aktorka i piosenkarka Stanisława Celińska. Serca Polaków zdobyła swoją grą m.in. w "Krajobrazie po bitwie" Andrzeja Wajdy czy rolą Bożeny Lewickiej w serialu "Alternatywy 4". Celińska dwukrotnie otrzymała też Orła za najlepszą rolę drugoplanową w filmach "Pieniądze to nie wszystko" i "Joanna".
Była też artystką kabaretową i piosenkarką, od lat bawiła publiczność autorskimi występami wokalnymi, w których prezentowała dojrzałe utwory, często autorefleksyjne, poruszające tematykę samotności czy przemijania. Na scene była dobitna i szczera, bywało, że ironizowała na temat swojego życia, stanu zdrowia czy wieku. Robiła to z typowym dla siebie poczuciem humoru i klasą.
Zmarła 12 maja, o czym dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. "Z wielką rozpaczą muszę Państwa poinformować, że dziś po południu odeszła Nasza Stasia. Mam wielką nadzieję, że spotkała się już z Bogiem, którego tak bardzo kochała. Stasia była Wspaniałym Człowiekiem, Najlepszym, jakiego znałam…." - przekazała Joanna Trzcińska, która współprowadziła profil artystki.
Na co chorowała Stanisława Celińska?
Aktorka mimo przerw w karierze wynikających z złego stanu zdrowia, starała się utrzymywać kontakt z publicznością i dbać o formę, ciesząc się czasem z wnukami.
Pod koniec 2025 roku choroba zmusiła artystkę do odwołania koncertów zaplanowanych na październik i listopad. Celińska wydała wówczas oświadczenie, że cierpi na silne bóle kręgosłupa, a jej stan wymaga pilnej operacji.
Stanisława Celińska - choroba alkoholowa
Celińska przez lata zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, o czym mówiła otwarcie, przestrzegając i edukując innych. Zawsze podkreślała, że "jest chora", a nie jest "pijakiem".
Nałóg wpłynął negatywnie na jej życie osobiste, w tym doprowadził do rozwodu. Poważnie nadwątlił też zdrowie aktorki, która przez lata zmagała się m.in. z problemami z nadwagą czy nadciśnieniem.












