Czym jest orgazm pochwowy?

Orgazm pochwowy podobno jest silniejszy i trwa dłużej niż łechtaczkowy. Samo zjawisko kobiecego orgazmu jest na tyle skomplikowane i niezbadane (istnieje nawet kilkanaście jego rodzajów), że nawet naukowcy wątpią w istnienie orgazmu pochwowego.

Kobiecy orgazm

Kobiecy orgazm jest dużo bardziej złożony niż ten osiągany przez mężczyzn. 

Orgazm jest odczuciem bardzo indywidualnym - powtarzające się w opisach cechy to uczucie rozlewającego się ciepła, nawet eksplozji, odprężenia, spełnienia. Fizycznie ciało reaguje skurczami macicy pod wpływem oksytocyny - charakterystyczne pulsowanie pochwy i okolic.

Orgazm łechtaczkowy, orgazm pochwowy, orgazm punktu G

Najczęstszy i najłatwiejszy do osiągnięcia jest orgazm łechtaczkowy. Istnieje nawet kilkanaście rodzajów kobiecego orgazmu, najbardziej pożądane to orgazm pochwowy i orgazm punktu G. O orgazmie pochwowym mówi się w przypadku, kiedy zachodzi on w trakcie stosunku, a nie tylko pobudzania łechtaczki. 

Reklama

Ponad połowa kobiet osiąga orgazm tylko łechtaczkowy, około jednej czwartej orgazm pochwowy, reszta miewa orgazmy obu typów, fizjologicznie nie różniące się od siebie. 

Głębokie unerwienie łechtaczki i niezbadana jeszcze do końca jej budowa może świadczyć o tym, że orgazm pochwowy jest swojego rodzaju orgazmem łechtaczkowym. Znajdujący się na przedniej ścianie pochwy punkt G jest uważany natomiast za najbardziej wrażliwe miejsce erogenne w ciele kobiety. Stymulacja tego mitycznego puntu może prowadzić do orgazmu - mitycznego, ponieważ nie każdy potrafi go znaleźć.

Jak osiągnąć orgazm pochwowy?

Orgazm pochwowy, jak i każdy inny, wymaga nie tylko bliskości partnerów, ale współpracy, a nawet ciężkiej pracy kobiety i mężczyzny. 

Przydaje się trening osiągania orgazmu poprzez różne techniki masturbacji. Polecane są pozycje dające głęboką penetrację pochwy i drażniące łechtaczkę podczas stosunku i pobudzanie (masowanie) punktu G. Zaprocentują także dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla.

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: orgazm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL