Reklama

Jak działa kinesiotaping?

​Kinesiotaping to metoda terapii, w której obkleja się ciało za pomocą specjalnych plastrów. Dzięki temu można uzyskać efekty, które są podobne do fizjoterapii. Ta metoda pochodzi z Japonii i powstała około roku 1970.

​Kinesiotaping to metoda terapii, w której obkleja się ciało za pomocą specjalnych plastrów. Dzięki temu można uzyskać efekty, które są podobne do fizjoterapii. Ta metoda pochodzi z Japonii i powstała około roku 1970.


Kinesiotaping - jakie efekty można uzyskać?

Plastry przyklejone przez fachowca w odpowiednim miejscu na skórze mają wiele działań. Mogą zmniejszyć ból i poprawić czucie w tkankach. 

Dzięki nim lepiej działają mięśnie i można osiągnąć efekt korekcji położenia elementów stawu. Są korzystne wtedy, gdy w mięśniach jest zbyt duże napięcie lub gdy są one zbyt rozluźnione.

Czy plastry są skuteczne?

Kinesiotaping wykorzystywany jest przez wiele osób, także sportowców, co przemawia za tym, że jest to skuteczna metoda leczenia. Ich zalety potwierdzili najsłynniejsi sportowcy. 

Potwierdzono ich skuteczność w leczeniu bólu dolnego odcinka kręgosłupa i mięśni ud, a także w leczeniu paliatywnym. Mimo to, wielu lekarzy nie uznaje tej metody za skuteczną i pomija ją podczas wybierania sposobu leczenia. 

Reklama

Jest nieskuteczna wtedy, gdy plaster będzie naklejony w niewłaściwy sposób. Kinesiotaping nie ma żadnych działań ubocznych i daje dobre rezultaty u kobiet w ciąży. U nich najważniejsze jest to, że plaster to nie lek. Pacjent musi mieć pozytwne podejście do leczenia plastrami, w przeciwnym razie, efekty się nie pojawią.

Jak wygląda plaster do kinesiotapingu?

Plastry stosowane w tej metodzie nie są nasączane żadnymi substancjami - ich działanie polega na utrzymywaniu skóry w odpowiednim położeniu. 

Najskuteczniej działają te, które mają grubość zbliżony do skóry człowieka. Dzięki wodoodporności plastry można stosować przez długi czas. Do leczenia używa się w zasadzie tylko jednego rodzaju plastrów, które po naklejeniu są praktycznie nieodczuwalne przez pacjenta. 

Powinny być założone przez osobę, która ma doświadczenie w tym rodzaju leczenia. 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL