Masz 60 lat lub więcej? Ten wynik cukru lepiej sprawdzić dwa razy

Redakcja Interia ZDROWIE

Redakcja Interia ZDROWIE

Dłoń osoby zbliżającej palec do glukometru podczas pomiaru poziomu cukru we krwi po 60. roku życia.
Po 60. roku życia regularna kontrola cukru może pomóc wychwycić problem, zanim pojawią się wyraźne objawy123RF/PICSEL

Spis treści:

  1. Po 60. roku życia cukier warto badać regularnie
  2. Jaki wynik cukru na czczo jest prawidłowy?
  3. Wynik powyżej 99 mg/dl to moment na reakcję
  4. Sama glukoza to nie wszystko
  5. Kiedy trzeba skonsultować wynik z lekarzem?

Po 60. roku życia cukier warto badać regularnie

Zobacz również:

Jaki wynik cukru na czczo jest prawidłowy?

Wysoki poziom cukru to sygnał by zgłosić się do diabetologa. Konieczne będzie skierowanie
Wynik glukozy na czczo powyżej 99 mg/dl warto omówić z lekarzem, szczególnie jeśli powtarza się w kolejnych badaniach123RF/PICSEL

Wynik powyżej 99 mg/dl to moment na reakcję

Zobacz również:

Sama glukoza to nie wszystko

Kiedy trzeba skonsultować wynik z lekarzem?

Zobacz również:

"Niektóre pacjentki nie przyznają się nawet mężowi". Lekarka szczerze o zastrzykach na otyłośćINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie. Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.