Reklama

Problemy z erekcją u mężczyzn

Męska erekcja, czyli inaczej wzwód, to stan, w którym do penisa napływa gwałtownie krew, co jest efektem współdziałania układu nerwowego oraz naczyniowego.

Męska erekcja, czyli inaczej wzwód, to stan, w którym do penisa napływa gwałtownie krew, co jest efektem współdziałania układu nerwowego oraz naczyniowego.

Ośrodek erekcji znajduje się rdzeniu kręgowym i to stąd płynie sygnał do narządów płciowych, w efekcie którego penis usztywnia się i możliwa jest kopulacja. Czasem okazuje się, że u mężczyzny pojawiają się problemy z dotarciem sygnału z ośrodka erekcji do penisa.

Skąd zaburzenia erekcji?

Problem ten jest dość powszechny. Bezproblemowa erekcja nie jest oczywista dla tych wszystkich, którzy np. są uzależnieni od nikotyny. O takich nałogach jak alkoholizm, narkomania czy pracoholizm też mówi się wiele w związku z erekcją. Tylko ten ostatni nie zalicza się do uwarunkowań fizycznych (organicznych), które w 85% są przyczyną wszystkich zaburzeń erekcji. 

Reklama

Cukrzyca, kłopoty z sercem i układem krążenia, zaburzenia hormonalne czy problemy neurologiczne - wszystko to stoi za przyczyną większości problemów z męską erekcją.

Zaburzona erekcja to nie impotencja!

Największym problemem mężczyzn jest traktowanie zaburzeń z erekcją jako kresu swych sił jako mężczyzny. Powszechnie myli się impotencję z przejściowymi problemami ze wzwodem. Tymczasem są to zupełnie inne problemy. Pierwsza jest ostateczna, drugą dziś skutecznie się niweluje.

 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL