Reklama

Gorączka

Podwyższenie temperatury ciała, poty, dreszcze, brak apetytu, zaczerwienienie twarzy, gorące czoło, przyspieszone tętno, obłożony język.

Możliwe przyczyny

Gorączka jest objawem, który występuje w wielu różnych chorobach. W zależności od objawów towarzyszących możliwe przyczyny gorączki to:

• infekcja (np. infekcja grypowa, zapalenie oskrzeli, migdałków, ucha, infekcja przewodu pokarmowego, zakażenie układu moczowego

• klasyczne choroby wieku dziecięcego (odra, świnka płonica, ospa wietrzna, różyczka, krztusiec)

• nadmierny wysiłek fizyczny

• okres przyspieszonego tempa wzrostu

• ząbkowanie

Co możesz zrobić

Zawijanie łydek: 2 ręczniki zmoczyć w zimnej wodzie, wyżąć, owinąć dokładnie wokół podudzi aż do kolan, z wierzchu owinąć suchym ręcznikiem; pozostawić na 5 minut, zdjęć; stosować pod warunkiem, że stopy są ciepłe! W razie potrzeby powtórzyć.

Reklama

Herbatka lecznicza: po 1/2 łyżeczki kwiatów lipy i rumianku zalać 1/4 l wrzątku, przykryć i odstawić na 5 minut, przecedzić; posłodzić miodem i podać dziecku do picia.

Czopki: czopki obniżające gorączkę stosuje się przy temperaturze powyżej 39°C; w razie występowania drgawek gorączkowych już od 38°C.

Na podstawie książki: Alergie. Zioła, aromaterapia i inne metody medycyny naturalnej, Mario Chaput, Klub Dla Ciebie

Odwiedź też

Weltbild.pl

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL