Królowa Elżbieta II przeszła COVID-19. Co zdradziła na temat choroby?

Brytyjska królowa Elżbieta II po raz pierwszy publicznie odniosła się do swojej walki z COVID-19. W rozmowie z personelem Royal London Hospital i jednym z pacjentów przyznała, że choroba pozostawia człowieka "bardzo zmęczonym i wyczerpanym". U monarchini koronawirusa zdiagnozowano prawie dwa miesiące temu.

U królowej Elżbiety II zdiagnozowano COVID-19

Królowa Elżbieta II, która niedługo, bo 21 kwietnia, skończy 96 lat, pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskała w lutym br. Miało to miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u jej syna, księcia Karola, a następnie jego żony, księżnej Camilli. Pałac Buckingham przekazał wtedy, że "Jej Wysokość ma łagodne objawy przypominające przeziębienie" i spodziewa się, że będzie mogła wykonywać lekkie obowiązki.

Królowa, jak zauważono, mimo choroby odbywała cotygodniową audiencję telefoniczną z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, ale niektóre wydarzenia z jej udziałem, z powodu "łagodnych" objawów COVID-19, zostały odwołane.

Reklama

Królowa Elżbieta II jest w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19 i przyjęła także dawkę przypominającą.

Co zdradziła królowa Elżbieta II?

Pałac Buckingham nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o przekazywanie informacji na temat zdrowia monarchini. Media, poddani zastanawiali się, jak Elżbieta II przeszła zakażenie koronawirusem. Teraz zwraca się uwagę na jedno zdanie, które padło z ust królowej podczas jednego z ostatnich wydarzeń z jej udziałem, a które, jak twierdzą, dużo mówi o jej stanie zdrowia.

Królowa, jako mecenas Royal London Hospital, dokonała w ubiegłym tygodniu oficjalnego otwarcia oddziału jej imienia, który, w odpowiedzi na pandemię COVID-19, powstał w zaledwie pięć tygodni. Elżbieta II połączyła się z personelem oraz pacjentami placówki. Kilkuminutowe nagranie z jej udziałem opublikowano na Twitterze. 

- To niesamowite, prawda, co można zrobić, kiedy zajdzie taka potrzeba? - zwróciła uwagę.

Podczas rozmowy wideo z zamku w Windsorze królowa zamieniła kilka zdań z Asefem Hussainem, który z powodu koronawirusa stracił ojca oraz brata i który sam ciężko przeszedł COVID-19 i był pacjentem oddziału. Przez siedem tygodni był podłączony do respiratora. - Pamiętam, jak pewnego ranka obudziłem się i po prostu stwierdziłem, że naprawdę trudno jest mi oddychać - mówił o chorobie. Jak zaznaczał, czuł, "jakby w pokoju nie było tlenu". Na pytanie królowej, jak się dziś czuje, odpowiedział: - Wracam do zdrowia. Czuję się znacznie lepiej. Niedawno przestałem korzystać z wózka inwalidzkiego.

- Cieszę się, że czujesz się lepiej. To pozostawia człowieka bardzo zmęczonym i wyczerpanym, czyż nie? Ta straszna pandemia - stwierdziła monarchini.

Stan zdrowia królowej budzi zaniepokojenie

Królowa Elżbieta II na tronie zasiada od 70 lat. Brytyjskim mediom nie umyka żaden szczegół, który mógłby wskazywać na to, jak się czuje. 

Jak zwracają uwagę, królowa od pewnego czasu porusza się o lasce. W październiku ubiegłego roku zrobiła sobie przerwę od królewskich zobowiązań po spędzeniu nocy w szpitalu w centrum Londynu, gdzie lekarze przeprowadzili "wstępne badania" i doradzili jej kilkudniowy odpoczynek.

Choć informacje na temat zdrowia monarchini są pilnie strzeżone i tylko szczątkowo przekazywane opinii publicznej, wiadomo m.in., że Elżbieta II ma za sobą operację usunięcia zaćmy. Poza tym, podobnie jak jej syn, zmaga się z objawem Raynauda.

Więcej na temat zdrowia królowej piszemy TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: 

W czym tkwi sekret stulatków? Badacze twierdzą, że odpowiedź znajduje się w jelitach

O ekscesach księcia Filipa krążyły legendy. Jakim mężem był dla Elżbiety II? 

"The Crown": Powstanie prequel hitu Netfliksa? 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL