Reklama

QUIZ: Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Już w przedszkolu dzieci uczą się, by uciskać klatkę piersiową 30 razy, a następnie wykonać dwa oddechy ratownicze. Czy zawsze jednak resuscytacja krążeniowo-oddechowa wygląda tak samo? Kiedy należy do niej przystąpić, a kiedy można od niej odstąpić? Jak należy się zachować widząc osobę nieprzytomną i czy upadek z wysokości albo złamana kończyna ma jakieś znaczenie? Sprawdź swoją wiedzę o ratowaniu życia i zrób test!

Do nagłych zdarzeń związanych z zachorowaniem dochodzi każdego dnia i nocy. Rocznie, jak podaje Europejska Rada Resuscytacji, dochodzi nawet do 400 tys. zatrzymań krążenia w całej Europie. Tylko szybka reakcja świadków zdarzenia, w przypadku stanu zagrożenia życia, daje szanse na przeżycie osobie poszkodowanej. Każdy ma obowiązek znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzieć kiedy i w jaki sposób wezwać wyspecjalizowane służby ratunkowe. 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL