Reklama

Sprawdź, w jakim stanie jest twoja wątroba [TEST]

Chora wątroba nie boli, ale daje rozmaite objawy, które pozwalają podejrzewać, że nie jest w najlepszym stanie, i wprowadzić odpowiednie leczenie, nim nie będzie za późno. W profilaktyce chorób wątroby niezwykle istotne jest też trzymanie prawidłowej diety oraz badanie krwi na obecność wirusa HCV. Zrób nasz test i dowiedz się, czy powinieneś się martwić o stan swojej wątroby.

Główną rolą wątroby jest usuwanie toksyn z organizmu, filtrowanie krwi, usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz cholesterolu

Wątroba bierze też udział w procesie metabolizmu cukru we krwi, więc każdy stan zaburzonej glikemii odbija się na jej zdrowiu. Ponadto wątrobie mogą zaszkodzić wirusy (m.in. HCV) oraz choroby towarzyszące, takie jak miażdżyca czy nadciśnienie.

Twój styl życia i dieta mają zatem ogromny wpływ na funkcjonowanie wątroby. Między innymi od tego, co jesz, pijesz, na co chorujesz i czy się badasz, zależy, jak długo twoja wątroba będzie sprawna. Wykonaj nasz test i sprawdź, czy grożą ci choroby wątroby.

Reklama

UWAGA! Niniejszy test służy celom edukacyjnym i promującym zdrowy styl życia. Nie zastąpi diagnostyki i konsultacji z lekarzem. 

CZYTAJ TAKŻE: 

Wszystko o profilaktyce, objawach i leczeniu chorób wątroby.
Zobacz nasz RAPORT SPECJALNY: DBAJ O WĄTROBĘ


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL