Dlaczego warto odwiedzić kropleurody.pl?

Sklep Krople Urody, to nie tylko kosmetyki naturalne, suplementy, perfumy w kremie i olejach, czy naturalne kosmetyki do makijażu ale również rzemieślnicze wyroby z orientalnych manufaktur.

Konsumpcjonizm i powszechny dostęp do artykułów z niemal każdego zakątka Ziemi doprowadziły do masowego uprzemysłowienia produkcji. Efektem jest całe mnóstwo artykułów spożywczych gorszej jakości, wytwarzanych tańszym kosztem. Nic dziwnego, że coraz więcej konsumentów przechodzi na weganizm lub ogranicza spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Sprzedawane obecnie jaja, mleko czy mięso znacznie różnią się od oferowanych trzydzieści lat temu. Problem ten dotyczy nie tylko żywności.

W cenionych drogeriach i marketach znajdziemy mnóstwo produktów kosmetycznych reklamowanych jako oryginalne wyroby tworzone według tradycyjnej receptury. Niestety, prawda jest taka, że bardzo łatwo natknąć się na podróbki tych najbardziej cenionych towarów, które są tańsze, posiadają uboższy skład, a przez to okazują się nie tak skuteczne, jak byśmy tego oczekiwali.

Ekologia i natura w kosmetyce - legendarne mydło Aleppo

Konsumenci ceniący jakość stosowanych kosmetyków z pewnością słyszeli o mydle Aleppo. To jeden z tych produktów, którego właściwości lecznicze i pielęgnacyjne są nieocenione. Wytwarzane z naturalnych składników stanowi perłę wśród dostępnych artykułów higienicznych. Mydło laurowe Aleppo znane jest od wieków, jednak jego popularność wzrasta właśnie ze względu na większe zapotrzebowanie na towary lepszej jakości. Unikalna receptura stosowana od tysięcy lat przyciąga coraz więcej świadomych konsumentów, również z Polski.

"Matka wszystkich mydeł" - historia kosmetyku z Aleppo

Mydło Aleppo jest wyrabiane prawdopodobnie od 2 lub nawet 4 tys. lat. Do XXI w. jego produkcja odbywała się wyłącznie w Syrii w miejscowości Aleppo.  Opracowano tam oryginalną recepturę wytwarzania mydła, która to stała się wielowiekową tradycją i od początku funkcjonuje bez zmian. W Europie kosmetyk pojawił się dopiero w XI w. za sprawą wypraw krzyżowych. Obecnie cześć produkcji przeniesiona została między innymi do Francji, Turcji i Libanu z powodu trwającej w Syrii wojny.

Produkcja mydła Aleppo - tradycja znana od wieków

Sezon na produkcję mydła rozpoczyna się tuż po pierwszych zbiorach oliwek i trwa od września do marca. Oliwę z oliwek miesza się z ługiem sodowym pozyskiwanym z soli morskiej. Powstałą mieszankę gotuje się w kotłach przez ponad tydzień, co prowadzi do reakcji zmydlania. Pod koniec tego procesu do substancji dodaje się olej laurowy.

W kolejnym etapie ług jest odlewany z kotła, a cała mieszanka dodatkowo filtrowana wodą, by pozbyć się go całkowicie. Sama ciecz również musi odparować, a masa ostygnąć, dlatego miksturę pozostawia się na noc.

W ten sposób powstaje zielona masa, którą rozprowadza się na papierze woskowym. Po pewnym czasie substancja lekko twardnieje, a wówczas jest porcjowana w kostki i oznaczana logiem producenta. Tak przygotowane kawałki układa się kolumnami i pozostawia na okres leżakowania.

Jest to kluczowy moment, gdyż wtedy produkt przechodzi niezbędne zmiany chemiczne. Uformowana masa ostyga i twardnieje, a z zewnątrz przybiera piaskową barwę. Leżakowanie może trwać od kilku miesięcy do roku. Co istotne, nie można go skracać ani sztucznie przyspieszać.

Uniwersalny kosmetyk dla zdrowia i urody - właściwości mydła Aleppo

Syryjskie mydło można stosować zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w formie specyfiku na określone dolegliwości. Nie tylko odżywia i regeneruje skórę, ale również działa kojąco na rozmaite bóle i podrażnienia.

Mydło przyczynia się do zwalczania bakterii, grzybów i drobnoustrojów skórnych. Wspomaga usuwanie łupieżu oraz gojenie drobnych ran. Pełni również funkcję kremu pielęgnacyjnego. Oczyszcza, nawilża i ujędrnia skórę oraz odblokowuje pory. Ponadto łagodzi bóle związane z reumatyzmem i obrzęki, a także stanowi barierę chroniącą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Właściwości mydła Aleppo sprawiają, że jednocześnie posiada ono szereg różnych zastosowań. Dostępne jest zarówno w formie tradycyjnej kostki, jak i w płynie, zatem służy między innymi do mycia twarzy i ciała. Wcześniej wspomnieliśmy, że mydło usuwa łupież, dlatego jest skutecznym szamponem. Możemy je też stosować jako maseczkę, krem do golenia, żel pielęgnacyjny dla dzieci i niemowląt, a nawet w roli środka czyszczącego i piorącego. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego kostka lub pojemnik z mydłem w płynie Aleppo znajdzie zastosowanie w każdym domu.

Mydło Aleppo na każdą dolegliwość skórną - które wybrać?

Dwa główne składniki mydła Aleppo - oliwa z oliwek i olej laurowy - mogą mieć wyższą lub niższą zawartość w zależności od produktu. Różne stężenia wynikają z konkretnych zapotrzebowań konsumenta. Każdy ma inny typ skóry, dlatego, dobierając dla siebie odpowiednią odmianę, warto sprawdzić, który wariant będzie najlepiej pasował do naszych potrzeb. Oliwa z oliwek odpowiada za właściwości nawilżające, natomiast olej laurowy warunkuje działania antyseptyczne.

I tak, jeśli borykamy się ze skórą suchą, powinniśmy wybrać mydło zawierające przede wszystkim oliwę z oliwek. Z kolei dla skóry tłustej i trądzikowej najlepszy będzie specyfik z zawartością 40% oleju laurowego. Dojrzała zaś przeważnie wymaga kosmetyku w stu procentach oliwnego lub z zawartością 5% oleju laurowego. Dobór odpowiedniego mydła zależy więc od naszych potrzeb i oczekiwań.

Tylko oryginalne wyroby - na co uważać w sklepach?


Popularność mydła stała się w pewnym momencie tak ogromna, że koncerny przemysłowe zaczęły wypuszczać na rynek seryjnie wytwarzane podróbki, które mają niewiele wspólnego z oryginałem. Dla przyspieszenia produkcji dodaje się do nich środki chemiczne obniżające jakość. Poza tym w składzie często zawarte są tłuszcze zwierzęce i oleje mineralne, które nigdy nie pojawiają się w autentycznym mydle Aleppo. Przed zakupem zwróćmy więc uwagę na etykietę.

Wyłącznie oryginalne tradycyjne mydła Aleppo dostępne w sklepie Krople Urody.

Produkty wytwarzane naturalnie polepszają jakość życia i bezpośrednio wpływają na zdrowie, jednak nie chodzi tu wyłącznie o jedzenie czy kosmetyki. Znaczenie mają również naczynia, jakich używamy na co dzień. Dzbanki i butelki wyposażone w filtry to ogromne ułatwienie, jednak elementy filtrujące musimy regularnie wymieniać. Z drugiej strony powinniśmy ograniczać kupowanie wody w butelkach plastikowych z troski o środowisko. Okazuje się, że już starożytni znali sposób na uzyskanie czystej wody przy wykorzystaniu najprostszych środków. Jedyne, czego potrzebowali, to naczynie wykonane z miedzi.

Miedź - środek leczniczy znany od wieków

Miedź miała szerokie zastosowanie już w antycznym Rzymie i Grecji, gdzie wykorzystywano ją do leczenia wrzodów i opatrywania ran. Egipcjanie z kolei stosowali ją na bóle głowy i oparzenia, jednak to w medycynie Indii zajmowała ona szczególną pozycję. Ajurweda, czyli tradycyjny indyjski system medyczny, bardzo wiele mówi o tej odmianie metalu jako środku leczniczym. Jej wyznawcy twierdzą, że woda przechowywana w miedzianym naczyniu nadaje organizmowi harmonii i odpowiednio go nastraja. Właściwości zdrowotne miedzi wykorzystywane są w tym kraju po dziś dzień.

Naczynia miedziane - tradycyjny filtr do wody

Zasadniczo kubki i dzbanki miedziane służą do przechowywania wody, jednak przede wszystkim chodzi tu o poprawę jej jakości i walorów odżywczych. Wystarczy 12 godzin, aby została w pełni odfiltrowana. Wewnątrz naczynia zachodzi proces jonizacji, podczas którego woda jest oczyszczana z wszelkich bakterii, glonów i grzybów oraz zyskuje właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. W efekcie możemy ją wykorzystać w leczeniu rozmaitych dolegliwości oraz w ramach codziennej profilaktyki.

Właściwości wody oczyszczonej w miedzi

Codzienne spożywanie wody "naładowanej" miedzią wzmacnia włosy, zęby i kości. Poprawia pracę nerek, wątroby, układu pokarmowego oraz mózgu. Usuwa z organizmu rtęć i ołów, hamuje procesy starzenia, oczyszcza z toksyn i łagodzi stany zapalne. Poza tym przyspiesza produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny, a także poprawia sprężystość i jędrność skóry. Ponadto, woda oczyszczona w miedzi reguluje pH, jonizuje i energetyzuje, a także wspiera produkcję melaniny, hemoglobiny oraz budowę komórek.

Jak dbać o miedziane naczynia?

Do czyszczenia powierzchni miedzianych wykorzystujemy roztwór z soku z cytryny i soli kuchennej, po dwie łyżki stołowe. Nasączamy nim miękką ściereczkę i przecieramy naczynie. Na koniec płuczemy je pod letnią wodą i wycieramy do sucha. Proces warto powtarzać co kilka dni. Pamiętajmy, że wyrobów miedzianych nie należy myć w zmywarce ani stosować na nich żadnych chemicznych środków. Nie wolno również polewać ich gorącą wodą.

Bogaty wybór certyfikowanych naczyń miedzianych znajdziesz na kropleurody.pl

Miedziane bransoletki - stylowa ozdoba ciała o właściwościach zdrowotnych

Miedź może służyć jako lecznicze źródło również w postaci biżuterii, którą zawsze będziemy mieć przy sobie. Miedziane bransoletki cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na stylowe wykonanie. Ten metal szlachetny, zarówno przyswajany do organizmu przez wodę, jak i noszony w formie ozdobników, posiada takie same właściwości zdrowotne.

Miedziane bransoletki wzmacniają włosy i paznokcie. Wspomnieliśmy już, że miedź pobudza produkcję kolagenu i elastyny, czego skutkiem jest zregenerowana zdrowa skóra. Poza tym miedziana biżuteria niesie ulgę przy zapaleniach kości i stawów.

Udowodniono również, że stałe noszenie bransoletek z miedzi dobrze działa na serce: zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów oraz pomaga zapobiec problemom związanym z układem sercowo-naczyniowym.

Oryginalne bransoletki miedziane z Indii dostępne na stronie sklepu Krople Urody

Produkty naturalnego pochodzenia nigdy nie stracą na zainteresowaniu. Sprawdzona receptura i technika produkcji stanowią jakość samą w sobie. Ekologiczne wytwórstwo jest dziś bardziej potrzebne niż kiedykolwiek, a sklepy online tworzą w związku z tym atrakcyjne oferty, jakie rzadko można spotkać w stacjonarnych. W dobie masowej produkcji i średniej jakości oferowanych towarów wyrób tych oryginalnych jest niezwykle istotny.

 

.

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL