Dlaczego warto wybrać termometr bezdotykowy?

Mierzenie temperatury to jedno z kluczowych działań, które pozwala ocenić stan zdrowia. Szybka reakcja na gorączkę pozwala w porę rozpoznać chorobę i zniwelować jej objawy. Dlatego duże znaczenie ma odpowiednie urządzenie. Jeśli zastanawiasz się, czy termometr bezdotykowy będzie dobrym wyborem - czytaj dalej.

Korzystanie z termometru bezdotykowego znacznie skraca czas badania i ułatwia pilnowanie stanu zdrowia. Wystarczy zbliżyć go do czoła, aby w krótkim czasie zmierzył temperaturę ciała. Wiele modeli posiada dzisiaj rozbudowane funkcje dodatkowe, dlatego przed zakupem warto porównać kilka opcji.

Jaki termometr bezdotykowy będzie najlepszy?

Wybór urządzenia do pomiaru temperatury powinien być dobrze przemyślany. Dzięki temu sprzęt najlepiej spełni oczekiwania i posłuży przez długi czas. Na wielu stronach internetowych można znaleźć ranking termometrów bezdotykowych, który może pomóc w wyborze. 

Najlepszy termometr bezdotykowy wyróżnia przede wszystkim dokładność pomiaru. W zaledwie kilka sekund na czytelnym wyświetlaczu pojawia się wynik wyrażony w stopniach Celsjusza. Nie ma konieczności przykładania termometru do powierzchni skóry oraz czekania kilku minut na pomiar. Sygnał dźwiękowy po zakończeniu pomiaru poinformuje o wyświetlanym wyniku.

Ważna jest również łatwość obsługi termometru. Podświetlany wyświetlacz będzie bardzo pomocny, w monitorowaniu przebiegu gorączki u dzieci. Przyda się podczas sprawdzania temperatury nocą, przy zgaszonym świetle. Dobrze, jeśli dodatkowo termometr ma możliwość wyłączenia dźwięku. Automatyczne wyłączanie, gdy termometr nie jest używany, pozwoli oszczędzić baterię. A wyraźny wskaźnik naładowania baterii sprawi, że termometr będzie zawsze gotowy do pracy w momencie, kiedy jest potrzebny.

Czy termometry bezdotykowe są bezpieczne?

Dobry termometr bezdotykowy jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Ważne, aby przed rozpoczęciem użytkowania przeczytać dokładnie instrukcję obsługi. Co ważne — termometr elektroniczny, w przeciwieństwie do tradycyjnego, dużo trudniej uszkodzić. Szklane termometry rtęciowe przy upadku łatwo się tłukły, a szkodliwa rtęć mogła powodować zatrucia. Z tego względu zostały wycofane z aptek. 

Wiele nowoczesnych termometrów bezdotykowych posiada dodatkowe funkcje, takie jak pamięć urządzenia, alarm gorączki, głośny odczyt wyniku czy badanie temperatury otoczenia. Dzięki temu niektóre z urządzeń oprócz precyzyjnych pomiarów mogą również zapisywać w pamięci kilka ostatnich wyników pomiaru, co umożliwia dokładne sprawdzenie, czy stan zdrowia się zmienia. Sygnał dźwiękowy oraz system, który na głos odczytuje wartość temperatury stanowi duże udogodnienie dla osób starszych lub niedowidzących.

Łatwość pomiaru temperatury u pacjentów szpitalnych


Termometr elektroniczny sprawdza się nie tylko w domu, lecz również w placówkach medycznych. Nie wymaga kontaktu ze skórą pacjenta. Wystarczy zbliżyć go do czoła badanej osoby, aby poznać wynik pomiaru, przez co pozwala zachować bezpieczeństwo i sterylność podczas badań, co jest niezwykle ważne w warunkach klinicznych. 

Błyskawiczny pomiar temperatury jest niezwykle ważny przy wszelkiego rodzaju infekcjach i chorobach. Dokładność pomiarów oraz prosta obsługa pozwalają niezwłocznie wdrożyć leczenie i kontrolować jego przebieg. Różnorodność modeli dostępnych na rynku pozwala dobrać urządzenie bezpośrednio do potrzeb, dzięki czemu bezdotykowy termometr może być wykorzystywany w warunkach domowych i szpitalnych. 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL