Rzeszów: kurs KPP przepustką do nowej ścieżki kariery?

Kurs KPP pozwala w krótkim czasie i niewielkim kosztem odmienić swoje życie zawodowe, a do tego przeżyć niesamowitą przygodę i stać się prawdziwym superbohaterem! Dowiedz się, co daje kurs KPP i gdzie można pracować po jego ukończeniu. Zainteresowany? Sprawdź, kiedy organizowany jest najbliższy kurs KPP w Rzeszowie i ile kosztuje!

Czym jest i co daje kurs KPP?

Kurs KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy) to szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą wiedzieć o ratowaniu ludzkiego życia jak najwięcej. Z drugiej strony, jest ono przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla strażaków czy policjantów - aby wziąć w nim udział, nie trzeba posiadać profesjonalnej wiedzy ani doświadczenia medycznego.

Uczestnicy kursu KPP poznają najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Dowiadują się, jak skutecznie postępować zarówno przy drobnych urazach, jak i w sytuacjach zagrożenia życia. Uczą się szybkiego, sprawnego reagowania oraz nabywają pewności w działaniu.

Kurs kończy się egzaminem teoretyczno-praktycznym. Po jego zdaniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające uzyskanie tytułu "Ratownika" i posiadanie uprawnień udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Wypadek samochodowy? Złamana noga? Podejrzenie udaru? Nagłe omdlenie? Wyszkolony ratownik od razu będzie wiedział, jak pomóc.

Ile kosztuje kurs KPP w Rzeszowie?

Na to, ile kosztuje kurs KPP, wpływają różne czynniki, dlatego warto porównać oferty kilku ośrodków szkoleniowych, działających w Twoim regionie. W Centrum Ratownictwa to koszt 1390 PLN. W cenie, oprócz samych zajęć, zawarte są wszelkie materiały dydaktyczne, egzamin państwowy oraz wydanie zaświadczenia.

Warto dopytać organizatora szkolenia o możliwość płatności ratalnej oraz o ewentualne rabaty, np. za rekomendacje znajomym. A jeśli cena wciąż wydaje Ci się wysoka, sprawdź gdzie można pracować po kursie KPP. Przekonasz się, że to inwestycja z szansą bardzo szybkiego zwrotu.

Pamiętaj, że kurs kursowi nierówny! Jeśli nie chcesz, by Twój udział skończył się na papierku i dopisaniu kolejnej pozycji w CV, uważnie przyjrzyj się wybranej firmie szkoleniowej. Od jej doświadczenia i stosowanych metod w dużej mierze zależy, co daje kurs KPP. Program powinien bazować na ćwiczeniach i pozoracjach akcji ratunkowych, nie na żmudnych wykładach w zamkniętej sali szkoleniowej.

1390 zł - to aktualna cena kursu KPP w Rzeszowie, organizowanego przez jeden z największych ośrodków szkoleniowych: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/rzeszow.

Przepustka do nowej ścieżki kariery - gdzie można pracować po kursie KPP?

Kurs KPP zapewnia najwyższy, możliwy poziom przeszkolenia osób, które nie posiadają wykształcenia medycznego. Uzyskany tytuł Ratownika otwiera drogę do kariery w służbach ratowniczych współdziałających z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM).

Jeśli marzysz o pracy np. w Górskim, Tatrzańskim lub Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, ukończony kurs KPP to podstawa. Tytuł Ratownika może Ci także pomóc w rekrutacji do Straży Pożarnej czy policji. Będzie dodatkowym atutem podczas ubiegania się o pracę - w zasadzie każdą, bez względu na branżę i rodzaj stanowiska.

Dla rekrutera stanowi jasny komunikat, że się rozwijasz, masz nietypową pasję, zależy Ci na bezpieczeństwie i doskonale wiesz, jak o nie zadbać. Chociaż tytuł Ratownika po kursie KPP nie jest równoznaczny z tytułem ratownika medycznego po studiach wyższych, to i tak stwarza ogromne możliwości na rynku pracy.

Kurs KPP w Rzeszowie - najbliższy już 8 grudnia

Kursy KPP w Rzeszowie są organizowane regularnie. Centrum Ratownictwa zaprasza na najbliższy kurs KPP już 8 grudnia 2023 roku. Kolejny odbędzie się 16 lutego 2024 roku. Rezerwacji miejsca można dokonać online na stronie organizatora.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL