Kiedy skóra twarzy wymaga szczególnego nawilżenia?

Nawilżania wymaga każdy rodzaj skóry, lecz ze względu na inne potrzeby w zakresie podaży wody i lipidów, jakie różnią cerę suchą i tłustą, należy dopasować odpowiednio kosmetyki. Co więcej, szczególny rodzaj pielęgnacji należy zapewnić skórze w sytuacji, gdy ma ona problemy dermatologiczne.

Kto wymaga nawilżania?

Nawilżanie to zabieg, bez którego codzienna pielęgnacja staje się niekompletna. Wymaga go każdy rodzaj cery, bez względu na wiek czy obecność niedoskonałości, przebarwień i innego typu zmian skórnych. Pomijanie nawilżania bądź wykonywanie go w nieodpowiedni sposób sprzyja nasileniu cech danej cery, np. suchości czy efektu świecenia. Brak odpowiedzi na potrzeby nawilżenia skóry stymuluje bowiem m.in. aktywność gruczołów łojowych wydzielających sebum, którego nadmiar sprzyja zapychaniu porów i przesuszaniu naskórka. Złe nawilżanie bywa także przyczyną przyspieszenia starzenia się skóry, co najczęściej objawia się poprzez pogłębienie zmarszczek czy utratę jędrności skóry. Bez względu na rodzaj bez odpowiedniego nawilżenia skóra wolniej się regeneruje oraz jest podatna na uszkodzenia i, co więcej, pozbawiona blasku.

Nawilżanie powinno stanowić element codziennej porannej oraz wieczornej pielęgnacji skóry twarzy, ale do jego przeprowadzania wybór kosmetyków nie powinien być przypadkowy. Szeroki asortyment dermokosmetycznych kremów znajduje się na stronie https://www.cetaphil.pl/nawilzanie.

Niewłaściwa pielęgnacja

Zwiększona wrażliwość skóry twarzy na nawilżanie jest uwarunkowana wieloma różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednym z nich jest niewłaściwa pielęgnacja, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór kosmetyków. Zarówno do oczyszczania, tonizacji, jak i nawilżania należy dopasować produkty do typu i potrzeb cery. Mając np. cerę suchą, nie powinno się sięgać po emulsje czy balsamy do cery tłustej. Ważny jest skład kosmetyków. Aby zapewnić optymalne warunki skórze do funkcjonowania, dobrze jest wybierać dermokosmetyczne produkty dostępne na https://www.cetaphil.pl/. Charakteryzuje je naturalna i hipoalergiczna formuła, bezpieczna dla każdego rodzaju skóry, bez względu na to, czy jest ona zdrowa, czy obciążona problemami dermatologicznymi.

Czy zima, czy lato, czy wiatr, czy słońce

Szczególnego nawilżenia może wymagać skóra narażona na wahania temperatury i wilgotność powietrza. Co ciekawe, do takich sytuacji nie dochodzi tylko zimą czy latem, ale przez cały rok. Jazda autem z włączonym nawiewem lub otwartymi oknami czy praca w klimatyzowanym biurze albo na dworze także może niekorzystnie oddziaływać na kondycję i wygląd skóry twarzy. Również przebywanie w zatłoczonych miastach może wymagać stosowania szczególnego nawilżania ze względu na zwiększone niż na przedmieściach czy we wsiach zanieczyszczenie powietrza.

W czasie choroby

Po nawilżające dermokosmetyczne produkty dobrze jest sięgnąć nie tylko na co dzień. Sprawdzą się one w pielęgnacji skóry również w czasie trwania niektórych chorób, np. na tle endokrynologicznym, w których przebiegu zaburzenia hormonalne wywołują nieestetyczne zmiany dermatologiczne. Ponadto szczególną uwagę warto przeznaczyć cerze w okresie zwiększonego stresu, w trakcie zażywania niektórych leków oraz stosowania pewnych diet.


Artykuł sponsorowany

.

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL