Przeszczep włosów - popularne rozwiązanie wśród mężczyzn po trzydziestce

Niezależnie od diety, stylu życia i innych czynników, stopniowe łysienie pojawiające się wraz z upływem lat to naturalny proces. Wpływ na to mają między innymi genetyka, hormony oraz zdrowie. Chociaż w samym łysieniu nie ma niczego złego, to jednak bardzo często ma ono negatywny wpływ na samopoczucie i pewność siebie. Problem ten dotyka przede wszystkim mężczyzn, którzy w takich sytuacjach zaczynają nosić czapki lub golą głowy na łyso. Na szczęście wcale nie trzeba tracić swojej pewności i dobrego samopoczucia, ponieważ dzięki rozwojowi nowoczesnych metod związanych z przeszczepem istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Przeszczep włosów, czyli bardzo popularny wśród mężczyzn pomiędzy 30 a 50 rokiem życia zabieg chirurgiczny polegający na przeszczepianiu włosów z obszaru, w którym występują włosy w miejsce, gdzie występuje łysienie, jest obecnie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Sam zabieg przeprowadzany jest ze znieczuleniem miejscowym i trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejsze jest jednak to, że jeżeli przeszczep włosów zostanie przeprowadzony w nowoczesnej klinice i przez doświadczonego specjalistę, jego efekty na pewno zaskoczą pozytywnie pacjenta. Jeżeli interesuje Cię przeszczep włosów, chcesz się dowiedzieć, jakie są popularne metody przeprowadzania tego zabiegu lub na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Dlaczego mężczyźni z wiekiem łysieją?

Jedną z najczęstszych przyczyn łysienia u mężczyzn jest łysienie androgenowe, które wynika z wpływu hormonów (w tym testosteronu). To właśnie działanie hormonów stopniowo zmniejsza mieszki włosowe, co prowadzi do powstawania krótszych i cieńszych włosów. Te natomiast mogą dodatkowo zacząć wypadać, co nasila problem. Warto zauważyć, że tego typu łysienie jest dziedziczne. Inne popularne przyczyny łysienia związane są ze zdrowiem (wśród chorób wpływających na taki stan znajduje się niedoczynność tarczycy) lub zażywanie określonych leków.

Co ciekawe łysienie wśród panów może wystąpić nawet w młodym wieku, ale najczęściej zaczyna się po około 30. roku życia. Wraz z wiekiem ryzyko łysienia niestety się zwiększa, dlatego warto sprawdzić, co można zyskać po przeszczepie włosów, aby w razie potrzeby można było od razu podjąć odpowiednie kroki. Ma to istotny wpływ na pewność mężczyzny, ponieważ przez łysienie może nawet dojść do stopniowego unikania spotkań towarzyskich i izolowania się od bliskich. 

W jaki sposób przeprowadza się przeszczep włosów?

Zabieg chirurgiczny w postaci przeszczepu włosów najczęściej przeprowadza się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przeszczep włosów metodą FUE (pobieranie mieszków włosowych z wykorzystaniem bardzo cienkich igieł), natomiast druga metoda nosi nazwę FUT. W tym przypadku chirurg pobiera paski skóry z obszaru, w którym wciąż występuje gęsta czupryna. Szczegółowe informacje na temat wykonania zabiegu przeszczepu włosów znajdziesz poniżej:

  • przeszczep włosów FUE - jest to chętnie wybierana metoda, która charakteryzuje się wysoką skutecznością i stanowi doskonałe rozwiązanie problemu, jakim jest nadmierne wypadanie włosów. Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykorzystuje igły do pobrania mieszków włosowych, które następnie są wszczepiane tam, gdzie występuje łysienie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej metody i jeszcze lepiej zrozumieć, na czym polega przeszczep włosów, koniecznie zajrzyj na stronę https://przeszczepywlosow.pl/oferta/przeszczep-wlosow-fue/, gdzie wszystko zostało szczegółowo wyjaśnione.
  • przeszczep włosów FUT - ta metoda przeszczepu włosów polega na wspomnianym pobieraniu pasków skóry, które następnie są dzielone na pojedyncze mieszki włosowe. Na koniec, podobnie jak przy transplantacji włosów metodą FUE, wszczepia się je do obszaru, w którym ma miejsce łysienie. 

W kwestii wyboru idealnej metody najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który uwzględni indywidualne preferencje i sytuację pacjenta. Trzeba uwzględnić między innymi rozległość łysienia (metoda FUT jest mniej inwazyjna i zazwyczaj wykorzystuje się ją przy niewielkim łysieniu), stan zdrowia pacjenta (metoda FUT może okazać się nieodpowiednia dla pacjentów cierpiących na choroby krwi) oraz koszt zabiegu. Zazwyczaj pacjenci zainteresowani przeszczepem włosów metodą FUE muszą się liczyć z większymi kosztami niż ma to miejsce przy przeszczepie FUT. Każda ze wspomnianych metod ma swoje wady i zalety, o czym szczegółowo opowie specjalista podczas umawiania się na zabieg. Dla pacjenta najważniejsze jest jednak to, aby przeszczepione włosy pomogły mu na nowo obudować pewność siebie, ponieważ ma to ogromny wpływ na to, jak się jest postrzeganym przez inne osoby. Nie ma co ukrywać, że po zabiegu pacjent wygląda o wiele lepiej. 

Jakie korzyści daje odpowiednio wykonany zabieg przeszczepu włosów?

Odzyskanie gęstej czupryny po zabiegu transplantacji włosów przynosi naturalny, a przede wszystkim trwały efekt, co przekłada się na wiele korzyści dla mężczyzn korzystających z takich zabiegów:

  • poprawa samopoczucia - rozwiązanie problemów z łysieniem może wyeliminować wiele niepotrzebnych kompleksów,
  • zwiększenie pewności siebie - mężczyźni, których charakteryzuje wysoka pewność siebie, są postrzegani jako bardziej atrakcyjni,
  • zmniejszenie stresu związanego ze starzeniem się organizmu - powiększające się łysienie zazwyczaj nieustannie przypomina o upływających latach, co nie jest dobre dla zdrowia psychicznego,
  • zwiększenie atrakcyjności fizycznej - mężczyźni z gęstymi włosami są atrakcyjniejsi w oczach potencjalnych partnerek.

Jak wybrać idealną klinikę do zabiegu przeszczepu włosów?

Równie ważne, jak zrozumienie, na czym polega przeszczep włosów, jest staranne wybranie kliniki typu Sharley Hair Clinic, aby taka transplantacja włosów przyniosła jak najlepsze efekty. Niezależnie od tego, czy pacjent zamierza poddać się zabiegowi przeszczepu włosów metodą FUE, czy FUT, powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Pierwszym jest oczywiście doświadczenie i kwalifikacje specjalistów, ponieważ ma to istotny wpływ na skuteczność przeszczepu włosów. Warto też dokładnie zrozumieć i ustalić, jaka technologia zostanie wykorzystana podczas zabiegu. Nie można zapominać o omówieniu kwestii związanych z kosztami. Na koniec warto jeszcze upewnić się, że inni pacjenci byli zadowoleni z wybranej oferty, co można łatwo zrobić, szukając opinii na temat konkretnej kliniki lub specjalisty.

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat sposobu leczenia łysienia?

Najlepszym źródłem informacji na temat tego, ile kosztuje przeszczep włosów oraz jak można skutecznie wyeliminować proces wypadania włosów, są specjaliści. Warto więc skontaktować się z kliniką, która oferuje przeszczep włosów Warszawa. W dowolnym momencie można zapisać się na konsultację, podczas której pacjent dowie się wszystkich istotnych rzeczy.

Doskonałym źródłem wiedzy na temat nowoczesnych metod przeszczepu i walki z łysieniem są również artykuły dostępne na stronie wspomnianej kliniki, która każdego dnia przeprowadza przeszczepy włosów i ma wielu zadowolonych pacjentów. Treści te dostępne są na stronie https://przeszczepywlosow.pl/przeszczepy-wlosow/, gdzie zebrano również przykładowe zdjęcia pacjentów, którzy mieli okazję skorzystać z usług kliniki Sharley Hair Clinic. Jest to najlepszy dowód na to, że łysienie nie musi oznaczać utraty pewności siebie i dobrego wyglądu.

Przeszczep włosów przeprowadzony w sprawdzonej klinice to najlepszy sposób na odzyskanie gęstych włosów. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest bezbolesny, a w wyborze idealnej metody pomogą pacjentowi specjaliści. Dzięki konsultacji z lekarzem specjalistą można nie tylko wybrać najlepszą dla konkretnego przypadku metodę, ale też uzyskać wszelką niezbędną pomoc w przygotowaniu się do zabiegu.

Artykuł sponsorowany

.

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL