Retinal – kiedy warto włączyć go do pielęgnacji?
O retinalu mówi się czasem, że to najskuteczniejszy składnik do pielęgnacji skóry dojrzałej, dostępny w kosmetykach. Jego właściwości są słusznie doceniane, ale czy jest lepszy od popularnego retinolu? Czas obalić ten mit! Oba składniki mogą być równie skuteczne w pielęgnacji skóry o różnych potrzebach. Odkryj moc retinalu i sprawdź, czy to składnik idealny dla Ciebie!
Retinal to aktywna forma witaminy A, która pojawia się w produktach do pielęgnacji skóry, zwłaszcza tych, przeznaczonych do walki z oznakami starzenia. Choć jego działanie bywa porównywane do retinolu, retinal przynosi szybsze rezultaty i jest łagodniejszy dla skóry. Czasem błędnie jest postrzegany jako bardziej agresywny. To nieprawda! Odpowiednio wprowadzony do pielęgnacji jest całkowicie bezpieczny, nawet dla skór reaktywnych.
Retinal jest najbliższy aktywnej formie kwasu retinowego. Nie oznacza to jednak, że jest skuteczniejszy od retinolu. Może być, ale nie ze względu na swoje naturalne właściwości, ale z powodu lepszego dopasowania do potrzeb różnych typów skóry. Tu warto od razu podkreślić, że przy innych skórach to retinol może działać lepiej. Ważniejsze więc od rozstrzygania, który z nich jest lepszy, będzie dopasowanie go do potrzeb i rodzaju swojej skóry.
Właściwości retinalu sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany w pielęgnacji. Działa ujędrniająco, oddziałując na naturalne wytwarzanie kolagenu i elastyny. Spłyca zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, zmniejsza jej szorstkość. Pozwala jej zachować młodzieńczą świeżość na dłużej. Odkryj jego moc w pielęgnacji różnych typów skór!
Składnik ten świetnie sprawdza się w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Jest on impulsem do wytwarzania naturalnych białek budulcowych skóry. Zwiększa jej grubość i przeciwdziała wiotkości. Ma także działanie antyoksydacyjne. Chroni skórę przed przedwczesnym fotostarzeniem.
Normalizujące pracę gruczołów łojowych działanie retinalu jest chętnie wykorzystywane w pielęgnacji skóry trądzikowej. Dzięki temu ogranicza się powstawanie zaskórników. To składnik, który działa także złuszczająco oraz antybakteryjnie - w przypadku skóry trądzikowej jest to właściwość szczególnie pożądana.
Badania pokazują, że składnik ten doskonale radzi sobie z przebarwieniami różnego pochodzenia. Oczywiście trzeba pamiętać, że działa stopniowo, a jego stosowanie wymaga systematyczności. Jeśli będziesz go stosować regularnie, możesz liczyć na wyrównanie kolorytu swojej skóry.
Skóra dojrzała, trądzikowa czy o niejednolitym kolorycie może być jednocześnie wrażliwa. Czy w takim przypadku retinal nadal sprawdzi się w pielęgnacji? Okazuje się, że tak! Może wpływać korzystnie na zmniejszenie reaktywności skóry, poprzez wzmocnienie jej naturalnej bariery. Warto jednak pamiętać o tym, by wprowadzać go stopniowo, łagodnie i w towarzystwie składników, zapewniających jej nawodnienie i ochronę przeciwsłoneczną.
Zaopiekuj się swoją skórą, włączając do jej pielęgnacji retinal, obecny w dobrych serum i pozwól jej na naturalną regenerację i odzyskanie komfortu.