Wskaż pozycję, w jakiej lubisz siedzieć. Zdradza prawdę o tobie

Zdaniem psychologów badających mowę ciała pozycja siedząca może wiele powiedzieć o tym, jaką ktoś jest osobą i jakie ma intencje. Tuż po tym, jak usiądziesz, zakładasz nogę na nogę? A może łączysz nogi i układasz je pod kątem? Sprawdź, co to może oznaczać.

Kolana prawie złączone, stopy skierowane do wewnątrz

Osoby, które przyjmują taką pozycję, kierują się zasadą: "Jak nakryję się kocem, potwór sobie pójdzie". Wierzą, że wszystko samo się ułoży. To też osoby kreatywne, otwarte na nowe doświadczenia, spontaniczne i niezastanawiające się zbyt długo, gdy przychodzi im podjąć decyzję. Najczęściej najpierw działają, a dopiero potem myślą. Z trudnych sytuacji pomaga im wyjść ich naturalny urok. Łatwo nawiązują nowe znajomości, a każda nowo poznana osoba dobrze czuje się w ich towarzystwie.

Zakładanie nogi na nogę

Nogę na nogę zakładają prawdziwi marzyciele - osoby mające bogatą wyobraźnię, potrafiące całkowicie zatracić się w marzeniach. Lubią myśleć: "Byłoby miło, gdyby...". Są empatyczne, są dobrymi słuchaczami. Czerpią ogromną radość i satysfakcję z podróżowania. Nowe początki ich nie przerażają, nie trzymają się swojej przeszłości. Zmiana wyglądu, pracy, miejsca zamieszkania? Teraz? Już trzeba decydować? Nie ma sprawy. Uważają, że nie ma na co czekać, tylko trzeba działać. Dla osób z zewnątrz niektóre ich pomysły mogą wydawać się szalone.

Reklama

Nogi szeroko rozstawione

To osoby, które dobrze wiedzą, co jest dla nich komfortowe, a co nie. Potrafią być bardzo wybredne i kapryśne. Nie mogą usiedzieć w miejscu, szybko się nudzą. Ich umysły zawsze są w ruchu, przez co mają problemy z koncentracją i łatwo zbaczają z tematu. Patrzący z boku uważają, że "chaos" to słowo, które dobrze je opisuje, ale ci, w tym, co inni uważają za chaos, twierdzą, że istnieje pewien logiczny system.

Nogi proste, kolana złączone

Osoby preferujące siedzenie w tej pozycji zwykle nie lubią się spóźniać i trudno im znieść, gdy ktoś inny się spóźnia. Są inteligentne, wrażliwe, uporządkowane, skrupulatne, trochę powściągliwe. Nie otwierają się tak szybko przed innymi, nie ujawnią wszystkiego o sobie. Każdą uwagę wypowiadaną pod swoim adresem traktują jako aluzję, że coś jest z nimi nie tak, i natychmiast przechodzą do kontrataku. Najlepiej czują się we własnych czterech ścianach. Dom jest w pewnym sensie ich fortecą, za której murami mogą się ukryć przed wszystkimi przeciwnościami.

Jak Elżbieta Jaworowicz

Ostatnia pozycja to pozycja osób, które są pracowite i wytrwale dążą do realizacji swoich celów (a są one bardzo ambitne). Najpierw zdobywają wykształcenie, potem pną się po szczeblach kariery. Każdy błąd stanowi dla nich ważną lekcję. Dobrze radzą sobie z krytyką. Opinie innych nie są dla nich tak ważne jak droga, którą przebyli. We wszystkim dążą do perfekcji. Bardzo ważne jest dla nich to, jak się prezentują. Czasami czują się niepewnie.

CZYTAJ TAKŻE:

Znajdź kolor w gąszczu tych kresek. Dowiedz się, jakim geniuszem jesteś

Test osobowości: Która kobieta jest najstarsza? Odpowiedź wiele o tobie mówi

Co mówi o nas kształt nosa?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | typy osobowości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL