Proste, ale skuteczne. Rób codziennie, a drugi podbródek zacznie znikać

Drugi podbródek jest często źródłem kompleksów. Możemy mieć genetyczną skłonność do odkładania się tłuszczu w tej okolicy, może być on konsekwencją złej postawy ciała. Do jego powstawania mogą również przyczyniać się brak ruchu oraz nieodpowiednia dieta. Sprawdzamy, jakie ćwiczenia mogą pomóc nam w jego zlikwidowaniu.

Drugi podbródek to problem, który dotyka kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Czy można się go pozbyć? Tak!

Dlaczego powstaje drugi podbródek?

Drugi podbródek może sprawić, że twarz straci swoją smukłość i młody wygląd. Nasze rysy stają się ciężkie, a proporcje twarzy ulegają zaburzeniu. To kompleks, z którym walczy wiele osób.

Jedną z częstych przyczyn podwójnego podbródka jest nadwaga. Drugi podbródek może pojawić się wraz ze zwiększającą się liczbą kilogramów, ale może być również wynikiem chudnięcia. Skóra pod brodą nagle traci swoją jędrność i zaczyna nam przeszkadzać.

Reklama

Do przyczyn powstawania drugiego podbródka zalicza się także geny. Oznacza to, że nawet szczupłe osoby mogą narzekać na ten mankament urody. Drugi podbródek może również powstać w wyniku utraty jędrności skóry ze względu na proces starzenia.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Drugi podbródek można zlikwidować na kilka sposobów. Najbardziej skuteczne, ale jednocześnie najdroższe i najboleśniejsze jest poddanie się operacji plastycznej lub zabiegom medycyny estetycznej. Tak zwany face lifting, czyli chirurgiczna korekcja owalu twarzy, była swego czasu jedynym sposobem na poprawę wyglądu brody. Obecnie możemy skorzystać również z mniej inwazyjnych zabiegów, które polegają na liposukcji strzykawkowej podbródka lub użyciu specjalnych nici, które poprawiają elastyczność skóry.

Jeśli problem z drugim podbródkiem wynika z nadwagi, może okazać się, że rozwiązaniem jest zdrowe i rozsądne schudnięcie. Zbyt szybka utrata wagi może jednak problem nawet pogorszyć - skóra pod brodą stanie się obwisła. 

Problem drugiego podbródka można także spróbować rozwiązać za pomocą domowych sposobów takich jak masaż i ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że jest to stosunkowo powolny proces, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka

Najlepsze ćwiczenia, które mogą pomóc nam w zlikwidowaniu drugiego podbródka, to te wzmacniające mięśnie szyi oraz dolne partie twarzy. Warto zadbać o siłę mięśni, ale także o ich elastyczność, która może wpłynąć na jędrność skóry.

Oprzyj się plecami o ścianę, nie zapominając o prawidłowej postawie ciała. Następnie powoli obracaj głową - spójrz w lewo, a następnie w prawo. Powtarzaj ćwiczenie kilkukrotnie.

Pamiętając o prawidłowej postawie, na zmianę podnoś głowę do góry, a następnie opuszczaj ją. Postaraj się dotknąć brodą klatkę piersiową.

Ćwicz mięśnie twarzy z pomocą ręki. Połóż dłoń pod brodą, a następnie powoli otwieraj i zamykaj buzię. Spróbuj dłonią stworzyć opór, aby sprawić, żeby mięśnie żuchwy musiały pracować.

Ćwicz buziaki. Układaj usta w dziubek, a następnie szeroko się uśmiechaj. Postaraj się wykonywać ćwiczenie dynamicznie.

Przy rozluźnionej twarzy i zamkniętych ustach postaraj się ruszać jedynie dolną wargą. Sprawdź, czy uda ci się pokazać dolne zęby jedynie przy pomocy siły mięśni.

Wystawiaj język. Otwieraj szeroko buzię i postaraj się wyciągnąć język najdalej, jak potrafisz. Powtarzaj ćwiczenie dynamicznie. Osoby, które mają problem z wypadającą szczęką, powinny szczególnie uważać lub zrezygnować z tego ćwiczenia.

Jak wysmuklić podbródek?

Bardzo skuteczne mogą okazać się masaże. Nie dają one szybkich efektów, jednak ich regularne stosowanie może znacznie poprawić ukrwienie twarzy i jej jędrność.

Za pomocą ulubionego kremu lub olejku nawilż skórę, a następnie przejdź do zabiegu. Dekolt i szyję masuj okrężnymi ruchami od dołu do góry. Nie omijaj boków szyi. Dla lepszego efektu niektórzy polecają nawet lekkie podszczypywanie skóry pod brodą. Dzięki lepszemu krążeniu składniki kosmetyków lepiej się wchłoną.

Warto również spróbować zagranicznych technik masowania twarzy za pomocą kamienia gua sha lub specjalnego rolera. Warto znaleźć poradniki, które krok po kroku pokażą, jak masować twarz.

CZYTAJ TAKŻE: 

To dlatego waga łazienkowa kłamie. Jak często i o jakich porach się ważyć?

Tak zmienia się ciało, gdy biegasz regularnie. Korzyści z biegania jest więcej, niż myślisz

Najlepszy trening dla sprawnego mózgu i mocnych nerwów. Wystarczy kilka minut

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL