Seks w czasie miesiączki - tak czy nie?

Są kobiety, dla których seks podczas miesiączki jest nie do przyjęcia, są i takie, dla których to nie tylko żaden problem, ale i wielka przyjemność. Ponieważ nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, tylko od preferencji obojga partnerów zależy, czy będą gotowi na ten rodzaj miłości. Co trzeba wiedzieć na ten temat, by było bezpiecznie i higienicznie?

Seks podczas miesiączki a ryzyko zajścia w ciążę

Miesiączka nie zwalnia z konieczności stosowania antykoncepcji, zajście w ciążę podczas "tych dni" przynajmniej teoretycznie jest możliwe, dotyczy to zwłaszcza kobiet mających krótkie cykle menstruacyjne - plemniki mogą przetrwać i przeczekać w drogach rodnych kobiety nawet kilka dni. Dodatkowo, w tym czasie wzrasta ryzyko zakażeń, dlatego stosowanie prezerwatyw podczas tych szczególnych zbliżeń jest rozsądnym pomysłem. Także z uwagi na higienę i komfort mężczyzny.

Seks podczas miesiączki a doznania

Wiele kobiet przysięga, że współżycie jest ich zdaniem najprzyjemniejsze właśnie podczas miesiączki i właśnie wtedy mają największą ochotę na seks. Dlaczego? W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego - krew działa jak naturalny lubrykant, a przekrwienie narządów płciowych podnosi wrażliwość na bodźce seksualne. Nie wszystkie panie odczuwają to jednak tak samo, dla niektórych blokady natury psychicznej i estetycznej są tak silne, że trudno jest im się zrelaksować i skoncentrować na przyjemności.

Reklama

Seks podczas miesiączki a bóle menstruacyjne

Seks podczas miesiączki (niekoniecznie zakończony orgazmem, ale jeśli się uda, to jeszcze lepiej - mięśnie podbrzusza rytmicznie kurcząc się i rozkurczając redukują ból) może być naturalnym środkiem przeciwbólowym, przynoszącym ulgę w comiesięcznych dolegliwościach, pomocny jest zwłaszcza wydzielający się podczas zbliżeń koktajl hormonów - dopaminy, oksytocyny i endorfin. 

Seks podczas miesiączki a higiena

Dla niektórych osób największą przeszkodą, która nie pozwala im cieszyć się w pełni seksem podczas miesiączki, jest kwestia higieny. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które są w związkach z krótkim stażem, obawiających się, czy w ten sposób nie zrażą do siebie partnera. 

Tego rodzaju obiekcje należy przedyskutować, partner nie powinien być zaskakiwany - lepiej, żeby wiedział wcześniej, że jego partnerka ma miesiączkę. Być może okaże się, że nie ma on żadnych oporów natury estetycznej.

Aby nie zabrudzić pościeli warto rozłożyć na prześcieradle obszerny ręcznik w ciemnym kolorze (raczej taki, który można zabrudzić bez żalu) albo... przenieść się z sypialni do łazienki (w razie jakiejkolwiek wpadki jest mniej sprzątania) - seks pod prysznicem to wyjątkowo dobra opcja podczas "trudnych dni", odpadają problemy z poplamioną pościelą, a woda nieustannie płynąca z góry na dół cały czas obmywa ciała kochanków. Dla jeszcze większej dyskrecji można też po prostu wyłączyć światło. 

Zobacz także:

Dlaczego seks boli? Lekarz wyjaśnia 

Zmarszczka nakątna - czy stanowi powód do niepokoju?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: menstruacja | seks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL