Dziewięć "dziwnych" cech introwertyków, których większość ludzi nie rozumie

Bycie introwertykiem w tak ekstrawertycznym, głośnym i jasnym świecie, nie jest proste. Więcej - jest wyczerpujące. Każdy chce się pokazać, każdy chce być na bieżąco, uczestniczyć we wszystkim, co tylko świat oferuje. Introwertycy są inni. I nie zrozumie ich nikt poza introwertykami. Dla reszty ich zachowania i cechy są... dziwne, obce, niezrozumiałe. Jakie to cechy?

Introwertycy milczą w towarzystwie

Introwertycy mają tendencję do milczenia w towarzystwie ludzi, których nie znają zbyt dobrze, lub ludzi, do których nie są przyzwyczajeni. Postronnym mogą wydawać się antyspołeczni, a nawet niegrzeczni czy naburmuszeni, ale tak nie jest. Introwertyk potrzebuje czasu, żeby dostosować się do nowej sytuacji, poznać ludzi. Dłużej się przyzwyczaja, dłużej rodzi się w nim poczucie komfortu. A dopiero kiedy poczuje się komfortowo, może się otworzyć.

Wolą spędzać czas samotnie niż w towarzystwie (szczególnie dużych grup)

Z reguły ludzie źle znoszą samotność, uciekają od niej - introwertycy natomiast ją uwielbiają. To czas, w którym tak naprawdę mają możliwość rozwijać się. Głośna dyskoteka, wielka galeria handlowa - to nie dla nich.

Reklama

Nie są antyspołeczni, są społecznie selektywni

Terminu introwertyk nigdy nie należy łączyć z kimś antyspołecznym. Introwertycy nie są antyspołeczni. Przeciwnie - kochają ludzi. Po prostu lubią mieć wpływ na to, z kim spędzają czas. 

Potrzebują czasu, aby odpocząć po spotkaniach towarzyskich

Po długim weekendzie aktywności towarzyskich i interakcji potrzebują czasu dla siebie. Ponieważ nie są naturalnie skłonni do ekstrawertyzmu, kiedy wchodzą w interakcje z dużymi grupami ludzi lub są wśród nich przez dłuższy czas, mogą być wypaleni.

Głęboką rozmowę przedkładają nad small talk

Ulubiona rzecz wielu z nas - small talk, czyli krótkie rozmowy bez znaczenia. Tak wchodzimy w interakcje, nawiązujemy znajomości. Introwertycy nie mają w takich sytuacjach zbyt wiele do powiedzenia, co powoduje, że ludzie źle ich odbierają - najczęściej w tej sytuacji biorą ich za nadętych bufonów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki jest introwertyk, omów z nim jakiś głębszy temat.

Nie jest znudzony, nawet jeśli tak wygląda

Czy to dlatego, że jest tak cichy, czy też dlatego, że wydaje się zagubiony gdzieś głęboko w myślach. To po prostu spokojny, kontemplacyjny typ.

Nie lubi atencjuszy

Ludzie, zachowujący się w sposób na siłę zwracający uwagę, to nie towarzystwo dla introwertyka. On nie chce być w centrum uwagi ani w towarzystwie osób, które w tym centrum się znajdują. Lubi, gdy towarzystwo jest zrelaksowane, chłodne.

Czasem potrzebuje interakcji społecznych

Introwertycy nie lubią interakcji społecznych. Oni je kochają! Po prostu nie potrzebują ich przez cały czas. Czasami potrzebują spotkań z ludźmi, zwłaszcza jeśli przez jakiś czas byli z dala od siebie.

Jest wycofany

Kluczem do zrozumienia, dlaczego introwertyczni ludzie są tak wycofani, jest sposób, w jaki działa ich umysł. Ciągle myślą o czymś, analizują i marzą. Wszystko, co jest powierzchowne, jest dla nich nudne. Potrzebują głębi.

CZYTAJ TAKŻE:

Sangwinik napsuje ci krwi i rozbawi do łez. Kim jest?

To najrzadszy typ osobowości. Do takich osób ludzie lgną!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: typy osobowości | cechy charakteru

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL