Reklama

Arnika na bóle stawów

Poznaj niezwykle właściwości cennej rośliny.

Wyciągi z tej rośliny wykorzystuje się głównie jako składniki maści i kremów przyspieszających gojenie się ran, stłuczeń czy obrzęków i krwiaków po urazach.

Stosuje się też w przypadku naciągnięć mięśni, zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym oraz przy bólach reumatycznych związanych ze zwyrodnieniem stawów.

Koszyczki kwiatowe zawierają bowiem substancje o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym. Z arniki można przyrządzać napary do kuracji od wewnątrz.

Wzmacniają i uszczelniają ściany naczyń krwionośnych, działają przeciwzakrzepowo i poprawiają krążenie krwi.

Reklama

Uwaga! Nierozcieńczonej nalewki z arniki nie powinny jednak zażywać osoby z chorobami płuc. Mogłoby to doprowadzić do krwotoku w płucach, gdyż składniki tej rośliny działają bardzo pobudzająco na układ żylny.

37/2014 Rewia

Rewia

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL