Jak przebiega korekcja uszu?

​Wygląd dla człowieka jest ważnym aspektem w życiu. Wielu osobom przeszkadza ich krzywy nos, opadnięte powieki czy odstające uszy. Współczesna medycyna potrafi radzić sobie z takimi problemami. Choćby taka korekta uszu stała się popularnym zabiegiem i wykonuje się ją już u dzieci. Po zakwalifikowaniu przez lekarza można poddać się tej operacji.

​Wygląd dla człowieka jest ważnym aspektem w życiu. Wielu osobom przeszkadza ich krzywy nos, opadnięte powieki czy odstające uszy.  Współczesna medycyna potrafi radzić sobie z takimi problemami. Choćby taka korekta uszu stała się popularnym zabiegiem i wykonuje się ją już u dzieci. Po zakwalifikowaniu przez lekarza można poddać się tej operacji.

Przygotowanie do zabiegu

Jak do każdej operacji pacjent musi zostać przygotowany. Zaplanowany zabieg korygujący odstające uszy poprzedza szereg badań. Konieczne jest wykonaniu laboratoryjnych badań krwi i uzyskanie prawidłowych wyników:

- morfologia

- glukoza

- OB

- jonogram

- wskaźnik krzepnięcia APTT

- antygen Hbs, HCV, antygen HIV.

Należy też oznaczyć grupę krwi i Rh. Stan zdrowia pacjenta musi być ogólnie dobry, bez żadnych infekcji ani zapaleń. Przeciwwskazaniami do operacji mogą być wszelkie przewlekłe i ciężkie choroby. Na 4 tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem należy ograniczyć palenie papierosów, a na 2 tygodnie przed nie stosować leków wpływających na krzepnięcie krwi, są to leki z kwasem acetylosalicylowym (aspiryna).

Reklama

Przebieg operacji i rekonwalescencja

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-1,5 godziny. Sama operacja polega na jednym cięciu chirurgicznych na każdej małżowinie usznej, wymodelowaniu chrząstki i jej utrwaleniu za pomocą specjalnych szwów. 

Czasem korygując odstające uszy przeprowadza się inne zabiegi z dziedziny operacji plastycznych. Opatrunek ściąga się w ciągu 1-3 dni, jedynie zaleca się noszenie specjalnej opaski uciskowej przez okres 2 tygodni. Po zabiegu pozostają za uszami tylko niewielkie blizny, a sama korekta niweluje odstające uszy raz na zawsze.

 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL