"Galaretowate" uda przestaną być problemem. Trzymaj się jednej zasady

Masywne uda to częsty problem, z którym zmagają się szczególnie kobiety o figurze gruszki. Dzięki regularnym treningom oraz odpowiedniej diecie istnieje jednak szansa na to, by się ich pozbyć. Poznaj kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym nogi staną się smuklejsze, a uda jędrne. Już niedługo będziesz chciała pochwalić się pierwszymi efektami.

Praca nad pięknymi, smukłymi nogami może być długa i wymagająca. Warto pamiętać, że na efekty będzie trzeba trochę poczekać. Regularne treningi pomogą jednak w osiągnięciu celu.

Jak pozbyć się "galaretowatych" ud?

Uda, biodra oraz brzuch to części ciała, w których u kobiet najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa. To z ich wyglądu panie najczęściej są niezadowolone i chcą go zmienić. Po pytaniu o to, jak schudnąć z brzucha, niejednokrotnie pojawia się pytanie o to, jak pozbyć się "galaretowatych" ud. Często zadają je panie o sylwetce gruszki. 

Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz niezdrowa dieta sprawiają, że stają się większe lub pokryte są cellulitem, a nawet rozstępami. 

Reklama

W wielu przypadkach wygląd naszych ud nie jest jednak zależny od nas. Geny mogą sprawić, że ciężko będzie nam zmienić typ budowy naszego ciała, a efekty ćwiczeń nie będą łatwe do utrzymania. Warto pamiętać, że zdrowy styl życia i regularna aktywność fizyczna jest ważna, nawet jeśli nie wpłynie na wygląd fizyczny.

Co zrobić z grubymi udami?

Dzięki regularnym treningom mamy szansę rozbudować mięśnie nóg, a tym samym sprawić, że będą one jędrne oraz silne. Warto pamiętać, że treningi nóg nie sprawią, że uda będą jeszcze bardziej masywne. Mięśnie poprawią ich wygląd, a aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.

Przy ćwiczeniach ud należy pamiętać o zróżnicowaniu treningów. Tylko wtedy przyniosą one oczekiwane efekty. Cardio - jazda na rowerze, bieganie czy orbitrek - warto przeplatać z treningami z obciążeniem, które pozwolą rozwijać siłę mięśni nóg. Treningi na mięśnie ud warto robić przynajmniej 2-3 razy w tygodniu przez 20-30 minut.

Ćwiczenia mogą wymodelować sylwetkę, ale nie zlikwidują problemu z cellulitem. W walce z nim mogą pomóc masaże oraz zabiegi wspomagające krążenie krwi, a także zdrowa dieta i picie odpowiedniej ilości wody.

Jakie ćwiczenia na wysmuklenie ud?

W wysmukleniu ud pomogą proste ćwiczenia, które wykona nawet początkujący. Przysiady w lekkim rozkroku oraz przysiady sumo rozbudowują mięśnie czworogłowe, które znajdują się z przodu nóg, nad kolanem. Dodatkowo mogą poprawić kondycję stawów (wzmocnią m.in. stawy kolanowe). Wraz z rozwojem naszej kondycji warto wykonywać przysiady z coraz większym obciążeniem.

Prostym, ale skutecznym ćwiczeniem są również wykroki w przód lub tył. Przy tym ćwiczeniu niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej postawy ciała - wyprostowanych pleców, ściągniętych łopatek oraz lekko wciągniętego brzucha. Noga w kolanie powinna tworzyć kąt 90 stopni.

Wiele ćwiczeń na uda można wykonywać na macie. Warto spróbować wymachów nogami w klęku podpartym lub unoszenia bioder do góry w leżeniu na plecach.

Na zmianę z ćwiczeniami siłowymi warto wykonywać cardio. Rowerek stacjonarny, orbitrek oraz bieganie lub szybki chód na bieżni mogą sprawić, że szybciej zauważymy efekty.

Źródło: smart.gym.club, kobieta.interia.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Tak pożegnasz "pelikany". Najlepsze ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach

Wystarczy 10 minut dziennie. Zniknie ból pleców, garb i ucisk na narządy wewnętrzne

Ile kroków dziennie musisz robić, by spalić 1 kg tłuszczu? Oto najnowsze ustalenia

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL