Dodaj kilka kropel do wanny z wodą. Pożegnasz cellulit, ujędrnisz uda i pośladki

Cellulit to zmora wielu kobiet. Zaburzenie w budowie skóry, a konkretnie w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, często jest powodem kompleksów i obniżenia pewności siebie. Może ono dotknąć osób zarówno w młodym, jak i starszym wieku. W jaki sposób radzić sobie z cellulitem? Zazwyczaj stosuje się różnego rodzaju kremy, jednak warto również wypróbować kąpiele antycellulitowe.

Jaka kąpiel na cellulit? Temperatura ma znaczenie

Cellulit często objawia się charakterystycznymi bruzdami lub zgrubieniami występującymi najczęściej na udach, pośladkach czy biodrach. Jego wygląd przypomina skórkę pomarańczy. Powstawaniu cellulitu sprzyja wiele czynników. Są to między innymi: 

  • brak aktywności fizycznej; 
  • niezdrowa dieta; 
  • zaburzenia hormonalne; 
  • problemy z krążeniem; 
  • brak odpowiedniego nawodnienia; 
  • uwarunkowania genetyczne; 
  • stosowanie używek.

Gorąca kąpiel jest jednym z lepszych sposobów na to, by zadbać o kondycję skóry i spróbować zwalczyć cellulit. Wysoka temperatura wody sprawia, że pory na skórze otwierają się, dzięki czemu łatwiej usunąć z nich zanieczyszczenia. Jednocześnie, dzięki otwartym porom substancje odżywcze mogą łatwiej przenikać przez skórę. 

Reklama

Jak przygotować kąpiel antycellulitową i co dodać do wody?

Z czym najlepiej przygotować kąpiel antycellulitową? Warto rozważyć wykorzystanie specjalnych soli pełnych substancji odżywczych, które mogą wspomóc walkę z cellulitem. Pięknie pachnące, aromatyczne sole nie tylko przyczynią się upiększenia skóry, ale również pomogą się zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu.

Oprócz nich można wykorzystać różnego rodzaju olejki do kąpieli. W pozbyciu się cellulitu mogą pomóc olejki cytrusowe (pomarańczowe, cytrynowe), a także olejek cedrowy, z zielonej herbaty, trawy cytrynowej lub jałowca. Zawierają one antyoksydanty zmniejszające stres oksydacyjny, który jest jednym z powodów starzenia się komórek, a tym samym pogarszania się kondycji skóry. Olejki eteryczne mogą również wpływać na poprawę krążenia krwi.

Jak przygotować aromatyczną kąpiel antycellulitową? Najpierw należy oczywiście napuścić gorącej wody do wanny. Temperatura nie powinna być zbyt niska, ale jednocześnie niezbyt wysoka, żeby się nie poparzyć. Gdy wanna wypełni się wodą, trzeba do niej dodać kilka kropel aromatycznego olejku lub niewielką ilość soli do kąpieli. Podczas kąpieli warto masować obszary ciała, na których występuje cellulit. Dzięki temu można oddziaływać na niego dwutorowo – za pomocą obecnych w olejkach lub solach substancji odżywczych oraz pobudzając krążenie masażem.

Czego nie lubi cellulit? Nie tylko gorące kąpiele mogą pomóc

Oprócz gorących kąpieli z olejkami eterycznymi lub solami, można wypróbować także innych sposobów, które mogą pomóc w walce z cellulitem. Bardzo często poprawa kondycji skóry ulega wówczas, gdy zmieni się nawyki żywieniowe – niezdrowa dieta negatywnie odbija się nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również na wyglądzie zewnętrznym. Regularne jedzenie owoców i warzyw zapewni odpowiednią dawkę witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.  

Nie bez znaczenia jest także aktywność fizyczna. Ćwiczenia na określone partie ciała lub trening cardio pomoże spalić tkankę tłuszczową, uwidocznić mięśnie, a także ujędrnić skórę. W pozbyciu się cellulitu mogą również pomóc regularne masaże. Korzystnie wpłyną na tkankę skórną poprzez jej rozluźnienie, a także mogą poprawić krążenie krwi.  

Warto jednak zaznaczyć, że aby uzyskać najlepsze efekty, trzeba łączyć wszystkie metody. Walka z cellulitem wymaga podjęcia działań na wielu płaszczyznach – ważna jest dieta, odpowiednia dawka ruchu oraz właściwa pielęgnacja skóry.

Źródła: Agarwal P, Sebghatollahi Z, Kamal M, Dhyani A, Shrivastava A, Singh KK, Sinha M, Mahato N, Mishra AK, Baek KH. Citrus Essential Oils in Aromatherapy: Therapeutic Effects and Mechanisms. Antioxidants (Basel). 2022 Nov 30;11(12):2374. doi: 10.3390/antiox11122374. PMID: 36552586; PMCID: PMC9774566.

CZYTAJ TAKŻE:

Ma 54 lata i zachwycające ciało. Sprytny i tani trik Jennifer Lopez na cellulit

Robiłam to codziennie przez dwa tygodnie. Znika galareta z ud i pośladków

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: cellulit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL