Jakie narzędzia znajdują się w każdym gabinecie stomatologicznym?

Gabinety stomatologiczne to miejsca, w których sprzęt oraz narzędzia powinny być wysokiej jakości. Przedmioty używane w danej placówce świadczą o standardzie konkretnego miejsca. To m.in. przez ich pryzmat kliencie oceniają poziom bezpieczeństwa oraz profesjonalizmu gabinetu stomatologicznego. Wrocław oraz inne duże miasta posiadają szereg dobrze wyposażonych placówek, które mogą być wzorem do naśladowania dla innych, początkujących dentystów pragnących otworzyć własny punkt. Jakie narzędzia oraz akcesoria stomatologiczne powinny znajdować się w profesjonalnej placówce tego typu? Dlaczego nie warto oszczędzać na używanych na co dzień produktach? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Odpowiednie narzędzia stomatologiczne do gabinetu

Dobrze dobrany sprzęt oraz narzędzia do regularnego użytku w gabinecie stomatologicznym to jedne z podstawowych czynników do uzyskania zadowolonych i stałych klientów. W trosce o dobro oraz zdrowie pacjentów niezalecane jest kierowanie się jak najniższą ceną produktów tego typu. Niezawodny sprzęt dentystyczny to jeden z atrybutów placówek medycznych, dlatego warto zadbać o ten aspekt na samym początku istnienia gabinetu.

Co wziąć pod uwagę podczas wybierania narzędzi do gabinetu stomatologicznego we Wrocławiu? Przede wszystkim specjalizację konkretnego punktu oraz najczęściej przeprowadzanych procedur. Mając tę wiedzę, nie kupisz niepotrzebnego sprzętu i będziesz mógł postawić na wysokiej jakości produkty, które użytkujesz na co dzień. Doświadczeni dentyści zwracają uwagę na to, aby wybierać akcesoria jak najbardziej uniwersalne oraz, jeśli jest to możliwe, dwustronne. W sklepach specjalistycznych dostępne są również zestawy dedykowane do konkretnych procedur gotowe, które pozwalają uniknąć zakupu niepotrzebnych przedmiotów.

Rodzaje narzędzi oraz akcesoriów do gabinetu stomatologicznego we Wrocławiu


Istnieje szereg narzędzi, które powinny znajdować się w każdym gabinecie stomatologicznym. Służą do przeprowadzania standardowych procedur, najczęściej umawianych przez pacjentów. Co należy do tego typu produktów?

Narzędzia diagnostyczne

Najbardziej podstawowe akcesoria, bez których nie odbędzie się żadna wizyta, ponieważ są standardem do wykonania rutynowych badań kontrolnych. Jednym z przedmiotów należących do zestawu jest zgłębnik stomatologiczny. Dzięki niemu dentysta jest w stanie ocenić powierzchnie zębów, ich wytrzymałość oraz szczelność wypełnienia. To akcesorium jest najczęściej dostępne w formie dwustronnej, składającej się z różnych końcówek.

Kolejnym nieocenionym produktem w codziennej pracy stomatologa jest lusterko dentystyczne. To ono służy do dokładnego sprawdzenia każdego zęba pacjenta. Lusterka mają dodatkowe powiększenie, dzięki czemu żaden niepokojący szczegół nie umknie uwadze dentysty.

Narzędzia do profilaktyki stomatologicznej

Powyższa grupa narzędzi stomatologicznych składa się w głównej mierze z produktów służących do usuwania kamienia z zębów pacjentów. Podstawowym elementem są kirety, które można znaleźć w wielu różnych rodzajach. Warto zaopatrzyć się w kilka odmiennych kształtów tego narzędzia, ponieważ dzięki temu dopasujesz je do kształtu oraz powierzchni uzębienia.

Praktycznym produktem są też sondy służące do pomiaru głębokości kieszonki zębowej. Tego typu akcesoria mogą być zakończone tępo lub niewielką kuleczką.

Narzędzia endodontyczne

Endodoncja to inaczej potocznie określane leczenie kanałowe, które również stanowi jedno z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Podstawowym elementem z zestawu dedykowanego dla tego rodzaju leczenia jest profesjonalne lusterko dentystyczne, zapewniające dobrej jakości powiększenie leczonej powierzchni.

Kolejnym przedmiotem, bez którego ciężko wykonać zabieg endodoncji, jest ekskawator. Charakteryzuje się on wąską końcówką służącą do usuwania np. zmienionych przez próchnicę tkanek.

Odzież ochronna

Nie można również zapomnieć o odpowiedniej odzieży ochronnej, w którą powinien być ubrany każdy pracownik gabinetu stomatologicznego. Wrocław, Kraków, Warszawa czy inne większe lub mniejsze miasto - lokalizacja nie ma znaczenia, każdego stomatologa obowiązują te same zasady dotyczące ubrania roboczego. Wysokiej jakości fartuch oraz maseczka ochronna to podstawy codziennego ubioru dentysty.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL