To, czego się boisz, można ubezpieczyć!
Refleksja nad przyszłością jest zjawiskiem normalnym i powszechnym. Każdy z nas o niej myśli, ale nikt tak naprawdę nie może przewidzieć co przyniesie nam los - czy będziemy zdrowi, czy nie zabraknie nam finansów, czy będziemy w stanie wychować i odpowiednio zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci?
Lęk przed przyszłością pojawia się u osób w każdym wieku. Jak wynika z badania "Mapa ryzyka Polaków" lęki o przyszłość mają już osoby między 18 a 25 rokiem życia. Obawiają się śmierci najbliższych im osób, braku pieniędzy na wypadek zachorowania i leczenia ciężkiej choroby oraz zachorowania na ciężką chorobę bliskiej im osoby. Obawy 30-, 40- i 50-latków oraz osób starszych nie są wcale inne - dotyczą głównie zdrowia i życia - zarówno swojego jak i najbliższych. Te osoby boją się też braku pieniędzy na starość oraz na leczenie poważnej choroby.
Na szczęście na większość z tych trosk możemy się ubezpieczyć. Wykupując odpowiednią polisę mamy pewność, że w razie trudności ze zdrowiem, sprawnością i możliwością zarobkowania - otrzymamy potrzebne pieniądze na leczenie, utrzymanie standardu życia czy realizację planów żywciowych. Ochrona ubezpieczeniowa działa 24 godziny na dobę zarówno w domu, w pracy, jak i podczas podróży.
1. Ubezpieczenie na życie - które zapewnia ochronę na wypadek śmierci, inwalidztwa i trwałej niezdolności do pracy. W przypadku, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną, osoba ubezpieczona lub uposażeni otrzymają z góry określoną kwotę świadczenia. Świadczenie to nie podlega opodatkowaniu. Ubezpieczenie na życie to istotne zabezpieczenie dla rodziny - w sytuacji, gdy ciebie zabraknie pomoże twoim bliskim spłacić twoje zobowiązania - np. kredyt mieszkaniowy.
"Wiele osób obawia się, że z powodu inflacji, zakres świadczeń wynikających z polisy może zostać uszczuplony. Na szczęście istnieją mechanizmy, które towarzysztwa ubezpieczeń oferują swoim klientom, by na koniec ubezpieczenia lub w sytuacji zdarzenia objętego ochroną wypłacić swoim klientom wartość, która odpowiada, lub jest zbliżona do wysokości potrzeb analizowanych podczas zakupu. Co roku polisy mogą być przez klientów indeksowane. Oznacza to podniesienie wartości składki za ubezpieczenie, co skutkuje podwyższeniem sumy ubezpieczenia - tej wartości, na podstawie której wyliczane są najczęściej wysokości świadczeń, w momencie gdy dochodzi do wypłaty" - komentuje Robert Watkowski, Dyrektor Działu Obsługi Klienta Unum Życie.
2. Ubezpieczenie zdrowotne - które zapewnia ochronę ubezpieczeniową na wypadek ciężkiego zachorowania. Jak wiemy, nie wszystkie terapie są refundowane, a ich koszty, gdy chcemy leczyć się prywatnie są ogromne. Pieniądze z polisy wesprą nasz budżet i pomogą szybciej wrócić do zdrowia. Jeśli zaś potrzebujemy indywidualnego podejścia i ochrony w konkretnym obszarze, warto rozważyć zakup dodatkowej, profilowanej polisy:
- Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) - które możą zdarzyć się każdemu i wszędzie - w domu, w pracy, po drodze czy też na upragnionych wakacjach. Również wtedy, gdy regularnie uprawiamy sport - bo wtedy ryzyko kontuzji i powikłań po nich znacznie wzrasta. Odpowiednia polisa zapewni nam dodatkowe środki i możliwości leczenia, jak też możliwość medycznych konsultacji, co może znacząco przyspieszyć powrót do zdrowia i wesprzeć nasz budżet, gdyby kontuzja odebrała nam możliwość zarobkowania.
- Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania -W zależności od stopnia zaawansowania choroby może zdarzyć się tak, że zachorowanie będzie związane z dłuższą nieobecnością w pracy. Dodatkowa polisa na wypadek poważnego zachorowania zapewni nam środki na spokojną rekonwalescencję. Pieniądze wypłacane są już na etapie diagnozy. "Standardowo ubezpieczyciele mają 30 dnia na wypłatę świadczenia, liczone od dnia dostarczenia kompletnej dokumentacji. W naszej firmie jednak wiemy, że poważna choroba, pobyt w szpitalu czy wypadek to zdarzenia, które rodzą lub pogłębiają wiele obaw o przyszłość. Dlatego wypłacamy pieniądze średnio w ciągu trzech dni od momentu skompletowania dokumentacji klientów, by jak najszybciej pomóc im w trudnej sytuacji" - dodaje Iwona Wiśniewska-Jacak, Dyrektor Działu Wypłaty Świadczeń w Unum Życie.
- Ubezpieczenie na wypadek choroby kardiologicznej, która jest najpoważniejszym i najczęściej występującym schorzeniem wśród osób po 40-stym roku życia, choć coraz częściej chorują też młodsze osoby. Dodatkowy pakiet ubezpieczenia rozszerzony o ochronę serca zapewnia nie tylko wypłatę środków. Klienci otrzymują bezpłatny dostęp do badań i konsultacji medycznych już w momencie zdiagnozowania takiej choroby. Dodatkowo, osoby ubezpieczone mogą raz w roku bez skierowania wykonać badania diagnostyczne, które pomogą wykryć chorobę na wczesnym etapie.
- Ubezpieczenie na wypadek choroby onkologicznej. W razie diagnozy nowotworu złośliwego lub nowotworu o ograniczonej złośliwości, polisa zapewni nie tylko wsparcie finansowe, ale też szereg badań, konsultacji lekarskiej, czy też dodatkowej pomocy pielęgniarskiej, które są tak istotne podczas terapii onkologicznej. Jak wiemy przy tego typu schorzeniach o szansie na wyleczenie decyduje czas. Dodatkowym benefitem dla osób samotnych jest transport na badania, który w przypadku chorób onkologicznych jest nieocenionym wsparciem.
3. Ubezpieczenie na życie i zdrowie dziecka. O dzieci dbamy wyjątkowo. Pragniemy ich dobra i bezpieczeństwa. Chcemy, by zawsze były zdrowe i szczęśliwe. Jednak u dzieci, a szczególnie tych, których energia nie opuszcza, o kontuzję, czy też poważniejszy uraz nietrudno. Właściwa polisa zapewni w razie choroby dziecka wypłatę pieniędzy i pomoc medyczną oraz szybki dostęp do badań i lekarzy w razie wypadku lub podejrzenia poważnej choroby. Polisa daje nam pewność, że w razie choroby nasze dziecko dostanie pomoc najlepszą z możliwych.
Warto też rozważyć zakup polisy na życie i dożycie dziecka, które zapewni mu pieniądze na start w dorosłość oraz ochronę i kontynuację ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe Unum, gdy zabraknie jego opiekunów. Polisę mogą nabyć nie tylko rodzice, ale też dziadkowie, rodzeństwo czy inni krewni. Po uzyskaniu pełnoletności pieniądze z polisy "Lepszy Start" (co ważne zawsze chronione przed inflacją), dziecko może przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.
4. Oszczędzanie na emeryturę - czyli wsparcie finansowe po zakończeniu okresu zarobkowego. Gdy jesteśmy młodzi, jeszcze o tym nie myślimy. Wprawdzie słyszymy co i rusz o niskim przyroście naturalnym, o tym, że społeczeństwo polskie się starzeje, a nasze przyszłe emerytury są zagrożone - mimo to nie mobilizujemy się, by zacząć oszczędzać. Warto więc pomyśleć o polisie, dzięki której zbudujemy kapitał na swoją emeryturę, a równocześnie zapewnimy bezpieczeństwo finansowe swoim bliskim. Wykupując polisę emerytalną w Unum Życie jesteśmy objęci gwarantowaną ochroną na wypadek śmierci, inwalidztwa lub choroby śmiertelnej, już w okresie przedemerytalnym. W okresie emerytalnym natomiast otrzymamy miesięczne wypłaty w gwarantowanej wysokości, ustalonej w momencie podpisywania umowy.
Artykuł sponsorowany