Jaki jest twój ulubiony dzień tygodnia? Sprawdź, o czym świadczy twój wybór

Jaki jest twój ulubiony dzień tygodnia? Jak większość czekasz na piątek albo sobotę? A może wręcz przeciwnie - poniedziałek to dla ciebie nowy początek, jesteś ciekawy tego, co przyniesie nowy tydzień, dlatego to zwykle go wyczekujesz? Wybierz jeden dzień z siedmiu i sprawdź, co to o tobie mówi.

Poniedziałek

"Jutro poniedziałek" - jeśli te słowa nie wywołują u ciebie negatywnych emocji, a wręcz przeciwnie, cieszysz się, że zaczyna się nowy tydzień i jesteś ciekawy, co ci przyniesie, jesteś w mniejszości. Poniedziałek powszechnie uznawany jest za najgorszy dzień tygodnia. Weekend się skończył, trzeba wracać do codziennych obowiązków, do szkoły, pracy, i jakoś wytrzymać do piątku. Jeśli z siedmiu dni tygodnia wybrałeś poniedziałek, masz naturę wojownika. Jesteś osobą odważną, nieustraszoną i przebojową, gotową na wszystko, na każde wyzwanie. Przepełnia cię energia i optymizm. Dobrze odnajdujesz się w rutynie, a jednocześnie lubisz snuć plany, masz swoje cele, do których wytrwale dążysz. W niemal każdy poniedziałek wkraczasz z uśmiechem na ustach.

Reklama

Wtorek

Wtorek wydaje się lepszy niż poniedziałek. Powoli na nowo łapiemy rytm. Jeśli wtorek to twój ulubiony dzień tygodnia, jesteś osobą otwartą, optymistyczną i bystrą. Zachowujesz równowagę między pracą a życiem rodzinnym. Choć potrzebujesz trochę więcej czasu, aby nabrać sił na nadchodzące wyzwania (dlatego poniedziałek to nie jest do końca twój dzień), to z resztą tygodnia radzisz sobie naprawdę nieźle. Do tego stopnia, że nawet napięty harmonogram cię nie przeraża - odhaczasz po prostu kolejne zrealizowane zadania. Można powiedzieć, że jesteś prawdziwym bohaterem tygodnia. Cieszysz się nawet z małych zwycięstw, a gdy pojawiają się większe trudności, wiesz, że z nimi też się uporasz.

Środa

Środa, czyli mały piątek, wydaje się łatwiejsza od poniedziałku i wtorku. Jeśli środa to twój dzień, prawdopodobnie jesteś osobą, która ceni sobie spokój i równowagę. Realizujesz zadania i projekty we właściwym dla siebie czasie, planujesz je tak, by mieć wystarczająco czasu na odpoczynek. Środa to dla ciebie taki dzień, w którym łapiesz oddech, nabierasz sił, by stawić czoła reszcie tygodnia. Jesteś osobą skuteczną, praktyczną. Masz tendencję do analizowania i wyciągania wniosków. Twoje podejście pozwala ci osiągać sukcesy.

Czwartek

Czwartki są niedoceniane. Jeśli to właśnie czwartek jest twoim ulubionym dniem tygodnia, jesteś osobą, która delektuje się oczekiwaniem tak samo jak samym wydarzeniem. Gdy patrzysz wstecz na to, co już udało ci się osiągnąć w tygodniu, jesteś z siebie dumny, a jednocześnie towarzyszy ci przyjemny dreszczyk na myśl o tym, co jeszcze przed tobą. Potrafisz rozwiązywać problemy i celebrować sukcesy. Dzięki swoim przeszłym zwycięstwom znajdujesz paliwo, które pozwala ci zmierzać ku nowym wyzwaniom. Lubisz podejmować ryzyko.

Piątek

"W końcu piątek" - te słowa tego dnia wypowiada niemal każdy z nas. Jeśli na piątek czekasz już od poniedziałku, niekoniecznie musisz być typem imprezowicza. Oczywiście możesz nim być, ale możesz też być osobą po prostu ceniącą relaks lub kimś, kto nie może doczekać się odpoczynku po pracowitym tygodniu. Osoby, które lubią piątki, zwykle są zabawne i kochające, łapią dobre chwile, ogromną radość sprawia im spędzanie czasu z bliskimi. Lubią być rozpieszczane, mają dużo marzeń. Ich decyzje nie zawsze są przemyślane. Niekiedy podejmują je pod wpływem kaprysu i później żałują.

Sobota

Mogłoby się wydawać, że osoby, które lubią soboty (w końcu to pierwszy dzień weekendu), są rozrywkowe, nastawione na przyjemności. Tymczasem to w dużej mierze osoby praktyczne, rzeczowe i zorganizowane. Są mądre, kreatywne i skupione. Nie marnują czasu na bujanie w obłokach, rozmyślanie o tym, "Co mogłoby być, jeśli", "Co by było, gdyby". Jeśli mają marzenia, to definiują je jako cel. Cieszą się sobotami, bo pracują ciężko przez cały tydzień.

Niedziela

Osoby lubiące niedziele są osobami mocno osadzonymi w teraźniejszości. Są beztroskie, zrelaksowane, pełne optymizmu. Cieszą się każdą chwilą, nie martwią się przyszłością, ani nie rozpamiętują przeszłości. Niemal wszystko traktują z przymrużeniem oka. Gdy napotykają problem, dają sobie czas na przemyślenia. Nadchodzący poniedziałek nie robi na nich wrażenia, nie wywołuje takich emocji jak u innych.  

CZYTAJ TAKŻE: 

Tybetański test osobowości. Rozwiąż trzy zadania, a dowiesz się prawdy o sobie i swoim życiu

Znasz swoją grupę krwi? Zapisana jest w niej prawda o tobie

Tylko sokole oko wypatrzy oko, które czymś się różni. Masz 5 sekund

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | osobowość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL