To, jak stoisz, zdradza twoje skrywane cechy. Ważny jeden szczegół

Nie tylko pozycja, jaką przyjmujemy, siedząc na krześle lub kanapie, wiele o nas mówi. Wyobraź sobie przez chwilę, że spotykasz kogoś na ulicy, zatrzymujesz się i zaczynacie rozmawiać. Czy krzyżujesz nogi? A może jedna noga jest wysunięta do przodu? Ułożenie ciała, gdy stoimy, także może zdradzać wiele naszych cech. Sprawdź, jak to jest w twoim przypadku.

Noga przy nodze

Jeśli najczęściej, gdy stoisz, masz wyprostowane nogi, stopy są ułożone blisko siebie, a ciężar ciała rozłożony jest równomiernie, jesteś osobą dość uległą i wycofaną. Raczej podążasz za kimś, a nie inni za tobą. Wykonujesz polecenia, przestrzegasz zasad. Jesteś dobrym słuchaczem, ale nie dominujesz w rozmowach. Nie oznacza to jednak, że brakuje ci wiedzy lub pewności siebie. Nie zawsze czujesz potrzebę wyrażania siebie w rozmowie. Wiele zachowujesz dla siebie. Cechują cię takt i obiektywizm w komunikacji. Nie jesteś osobą, która przerywa, gdy ktoś się wypowiada. Gdy w grupie toczy się spór, dążysz do zgody. Ostrożnie dobierasz słowa i unikasz mówienia czegoś, co mogłoby urazić lub zdenerwować innych. Do wszystkich odnosisz się z szacunkiem. Przed podjęciem decyzji rozważasz wszystkie za i przeciw. Jest bardzo mało prawdopodobne, że pozwolisz sobie, by uczucia przyćmiły twój osąd.

Reklama

Lekko rozstawione nogi

Jeśli zwykle stajesz z lekko rozstawionymi nogami, emanujesz pewnością siebie i asertywnością. W tłumie trudno nie odczuć twojej obecności. Wypełniasz przestrzeń. Sprawiasz wrażenie osoby dominującej i kontrolującej. Mówienie tego, co myślisz, nigdy nie sprawiało ci trudności, uparcie bronisz swojego zdania. Ale nie jest tak, że nie dopuszczasz innych do głosu. Jesteś otwartą osobą, łatwo nawiązać z tobą kontakt. Utrzymujesz kontakt wzrokowy z rozmówcą, czego inni unikają. Nie lubisz tylko okazywać słabości. Trudno przyłapać cię na zdenerwowaniu, smutku, niepokoju.

Jedna noga wysunięta do przodu

Instynktownie wysuwasz jedną nogę do przodu? Żyjesz w zgodzie ze swoim wewnętrznym ja. Czujesz się dobrze ze sobą, jesteś zadowolony z miejsca, w jakim obecnie się znajdujesz. Masz pozytywne podejście do życia. Wierzysz, że w końcu wszystko się ułoży, nawet jeśli sytuacja jest trudna. Nie boisz się próbować nowych rzeczy, nawet jeśli są poza twoją strefą komfortu. Jesteś osobą empatyczną, uważną, dociekliwą. Ciągle zadajesz pytania i szukasz odpowiedzi. Potrafisz słuchać i wspierać innych. Masz serce na dłoni. Nie ukrywasz swoich uczuć i emocji, jesteś szczery w komunikacji. 

Skrzyżowane nogi

Jeśli stoisz ze skrzyżowanymi nogami, wolisz swoje towarzystwo od towarzystwa innych. Brakuje ci pewności siebie. Widać to np. w rozmowach. Nie śpieszysz się w kontaktach z nieznajomymi - otwierasz się powoli. Jesteś dość ostrożny, rozważny, powściągliwy i zamknięty w sobie. Raczej nie inicjujesz rozmów. Zachowujesz swoje myśli i uczucia dla siebie. Najprawdopodobniej skrzyżujesz nogi w obecności nowych osób, które dołączają do twojej grupy. W windzie najprawdopodobniej skrzyżujesz nogi, gdy wejdą do niej nieznajomi. Niekoniecznie jest to oznaka nerwowości, ale bardziej wyraz zamknięcia na nowe doświadczenia i postawa obronna.

CZYTAJ TAKŻE: 

Po tym poznasz wampira energetycznego. Zdradzają ją proste zachowania

Tybetański test osobowości. Rozwiąż trzy zadania, a dowiesz się prawdy o sobie i swoim życiu

Test osobowości: Wybierz lalkę Barbie i dowiedz się, czym kierujesz się w życiu

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | osobowość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL