Wskaż jeden z czterech obrazków. Ujawni prawdę o twojej przeszłości [PSYCHOTEST]

Sigmund Freud, austriacki neurolog i psychiatra, twórca psychoanalizy, uważał, że przeżycia z dzieciństwa mają wpływ na całe nasze życie. Pewne wydarzenia nas "naznaczają" i, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, oddziałują na nasz sposób postrzegania świata czy jakość relacji społecznych. Do takich wydarzeń, gdzieś głęboko zakorzenionych, według niektórych może pomóc dotrzeć poniższy psychotest. Widzimy cztery pozornie nic nieznaczące obrazki, można nawet powiedzieć, że bohomazy. Który jako pierwszy przyciągnął twoją uwagę? Nie zastanawiaj się, podąż za intuicją i sprawdź, co oznacza twój wybór.

Jeśli wybrałeś obrazek numer 1

W przeszłości doświadczyłeś odrzucenia ze strony tych, którzy byli dla ciebie najważniejsi, na których ci zależało. Bardzo cię to zabolało i boli do dziś. Masz przez to trudności w komunikowaniu się z innymi, zaufanie nie przychodzi ci łatwo. Obawiasz się porażki, zranienia, alienacji. Twoja samoocena jest niska. Każde słowo bierzesz bardzo do siebie. 

Twoim wielkim wyzwaniem jest zrozumienie, że twoje życie zależy od ciebie. To, jak widzisz siebie, jest o wiele ważniejsze od tego, jak widzą cię inni. Musisz na nowo zbudować ze sobą relację pełną zaufania. Pomoże ci to zbudować także zdrowe relacje z innymi.

Reklama

Jeśli wybrałeś obrazek numer 2

Zdrada to słowo klucz. Ktoś musiał mocno zawieść twoje zaufanie. To mogli być twoi rodzice, to mogli być twoi przyjaciele. Na pewno był to ktoś ci niezwykle bliski. Jesteś przez to dziś osobą, która czuje, że nie może nikomu ufać. Jesteś raczej zimny i nawet jeśli jesteś bardziej towarzyski, nigdy w pełni się nie otwierasz, nie pokazujesz, jaki naprawdę jesteś.

Powinieneś wiedzieć, że ludzie mogą nas czasami skrzywdzić, ale nie każdy jest zły. Zamykanie się na relacje z innymi nie prowadzi do niczego dobrego. Każdy potrzebuje drugiego człowieka. Bądź autentyczny i pozwól ludziom się do siebie zbliżyć.

Jeśli wybrałeś obrazek numer 3

Obrazek numer trzy wiązany jest z upokorzeniem. Być może w przeszłości byłeś nadmierne krytykowany przez rodziców lub rówieśników. Dziś potrzebujesz aprobaty innych. Tak bardzo martwisz się, że nie jesteś doskonały, że zawsze starasz się dać z siebie wszystko, ale nie dla siebie, tylko dla innych. By cię lubili, by cię akceptowali. Nie wierzysz w swoje możliwości, nie dostrzegasz swoich zalet. A powinieneś wiedzieć, że niczego ci nie brakuje. 

Nie zmieniaj się dla innych, bądź autentyczny, wolny. Nie podążaj za tym, co wydaje ci się, że jest od ciebie oczekiwanie - w przeciwnym razie nigdy nie poczujesz się wystarczający, na miejscu.

Jeśli wybrałeś obrazek numer 4

Odczuwasz poważny lęk przed porzuceniem i samotnością. Może w dzieciństwie brakowało ci obecności rodziców, może poniosłeś wielką stratę jako dziecko. Jesteś osobą bardzo towarzyską, która zawsze jest otoczona ludźmi, która ma wielu przyjaciół, ale mimo to martwisz się, że zostaniesz sam. 

Prawda jest taka, że ludzie przychodzą i odchodzą z naszego życia, ale jeśli jesteśmy autentycznymi, troskliwymi i dobrymi ludźmi, nigdy nie będziemy sami. Straty są trudne, ale jesteś w stanie iść dalej pomimo nich.

CZYTAJ TAKŻE: 

Twoja linia na środku dłoni tak wygląda? To wiele mówi o twoim życiu

Jedna z najtrudniejszych iluzji optycznych. Tylko nieliczni dadzą radę

Czy pasujecie do siebie? Psychotest

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL