Twoja linia życia na dłoni tak wygląda? To wiele mówi o twoim życiu

Linia życia rozpoczyna się pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem. Co, jeśli jest długa i mocno zarysowana? A co, jeśli jest krótka i ledwo widoczna? Jakie znaczenie ma długość linii życia? Czy na podstawie wyglądu linii na dłoniach można przepowiedzieć przyszłość i wyczytać np. zdrowotne problemy?

Linia życia i wróżenie z rąk - skąd się wzięło?

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni, ma niezwykle bogatą historię. Szacuje się, że po raz pierwszy metodę tę zastosowano ok. 5 tys. lat temu. Za pionierów odczytywania losów z dłoni uważa się kraje wschodu, głównie Indie, Chiny, Syrię i Egipt. 

Skąd wzięła się chiromancja?

Wszystko wskazuje na to, że początków linii życia można szukać na niebie. Starożytne ludy, obserwując położenie gwiazd, dostrzegły ich niezwykłe podobieństwo do linii biegnących na dłoniach. Na tej podstawie powstały rysunki i wykresy, które przekazywano z pokolenia na pokolenie. Z czasem chiromancją zaczęli zajmować się astrologowie, którzy zauważyli związek dłoni nie tylko z gwiazdami, ale także i z planetami. Ich zdaniem kształt linii mówi nie tylko o cechach charakteru i doświadczeniu, ale wskazuje także drogę życiową w przyszłości.

Reklama

Linia życia na dłoni - co można z niej wyczytać?

Linia życia rozpoczyna się pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem. Co istotne, nie określa ona długości życia, a jedynie, jak uważają ci, którzy wróżeniem z rąk się zajmują, wskazuje na typ osobowości, doświadczenie oraz nastawienie do życia, które może pomóc w podejmowaniu konkretnych decyzji. Głęboka i mocno zarysowana linia charakteryzuje osoby silne, otwarte i chętne do podejmowania ryzyka. Z kolei ledwo widoczna linia życia może wskazywać na nieśmiałość i brak pewności siebie. 

Jakie znaczenie ma długość linii życia? Długa linia życia wskazywać może na dużo wrażeń. Jej posiadacze wiodą często ciekawe i satysfakcjonujące życie. Krótka linia życia z kolei może świadczyć o problemach zdrowotnych. 

Nie tylko linia życia

Poza linią życia na dłoniach wyróżnia się także inne linie, m.in.:

  • głowy, 
  • serca,
  • losu. 

Podobnie jak w przypadku linii życia nie ma jednego sposobu interpretowania ich wyglądu. Opisane wyżej zasady można uznać za ogólne, jednak wiele zależy od wróżącego i jego interpretacji.

Z której ręki powinno się odczytywać linię życia? Tutaj również istotne są preferencje osoby wróżącej. Niektóre szkoły uznają zasadę, że prawa ręka odnosi się do przyszłości, a lewa do przeszłości. Inne zakładają, że wróżenie powinno odbywać się z dominującej ręki.

Czy wróżenie jest skuteczne?

Chiromancji, podobnie jak i innym metodom wróżenia nie można udowodnić skuteczności. W przypadku skorzystania z usług wróżek nie należy traktować ich przepowiedni dosłownie. Warto podejść do nich z przymrużeniem oka. 

Co zatem z osobami, które twierdzą, że wróżka faktycznie znała wydarzenia z ich życia lub dobrze przepowiedziała im przyszłość? 

Specjaliści tłumaczą to efektem Barnuma, inaczej efektem horoskopowym. Polega on na tym, że ludzie uznają za trafne opisy cech lub doświadczeń, które w rzeczywistości dotyczą zdecydowanej większości ludzi. Badania pokazują, że efekt ten wzmacniać mogą takie czynniki jak wiara w autorytet wróżącego czy pozytywna przepowiednia. Szacuje się, że ogólniki wypowiadane przez wróżbitów mogą pasować nawet do 80 proc. ludzi na świecie. Przykłady? "Przed tobą ważna decyzja", "Zastanawiasz się nad zmianą pracy" czy "Czeka cię długa emerytura". 

Innym wyjaśnieniem może być zjawisko samospełniającej się przepowiedni. Najłatwiej wytłumaczyć to jako oczekiwania, które zmieniają zachowanie do tego stopnia, że udaje się uzyskać wskazany efekt. W zdecydowanej większości przypadków przebiega to w sposób nieświadomy. 

CZYTAJ TAKŻE:  

Spójrz na swoje ręce. Ich kształt zdradzi ważną prawdę o tobie

To, co widzisz na obrazku, wiele o tobie mówi. Sprawdź odpowiedź

Kto jest twoją bratnią duszą? Każdy z nas może wybierać spośród trzech znaków zodiaku

Siedem ciekawych wróżb andrzejkowych

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL