Co to jest błonnik witalny?

​Zawsze, gdy mówi się na temat prawidłowej przemiany materii, tak niezbędnej dla zdrowego funkcjonowania, podkreśla się jego rolę. Błonnik witalny - w czym pomoże?

​Zawsze, gdy mówi się na temat prawidłowej przemiany materii, tak niezbędnej dla zdrowego funkcjonowania, podkreśla się jego rolę. Błonnik witalny - w czym pomoże?

Błonnik witalny a zwykły błonnik

O wartości błonnika i o tym, że należy spożywać odpowiednie produkty, by dostarczyć go organizmowi, słyszymy często. Ale czym od tego "zwykłego" różni się błonnik witalny? Mówi się przede wszystkim o tym, że ten drugi jest rzeczywiście w 100% naturalny. 

Polega to na tym, że nie pozyskuje się go drogą przemysłową, co powoduje brak skutków ubocznych. Rzeczywiście, błonnik witalny kupujemy w postaci nasion, co daje pewność, że to forma nieprzetworzona, niezawierająca "wspomagaczy" i "ulepszaczy". Błonnik witalny tworzą rzeczywiście włókna roślinne - nierozpuszczalne i nie trawione w przewodzie pokarmowym.

Reklama

Właściwości błonnika witalnego

Jeżeli błonnik witalny nie podlega trawieniu, pełni rolę czyszczącą dla jelit. Przesuwając ich zawartość, usuwa toksyny oraz reguluje poziom cukru we krwi. W efekcie przestaje nas dotyczyć problem zaparć. Poprawia się nasze samopoczucie oraz koncentracja. 

Błonnik witalny pomaga też obniżyć ciśnienie krwi i przywrócić optymalny poziom cholesterolu, a w efekcie minimalizuje ryzyko choroby wieńcowej i zawału serca. Również w diecie wątrobowej zaleca się błonnik witalny. Jest on pomocny w walce z otyłością i cukrzycą.

Źródła błonnika witalnego

Źródłem błonnika naturalnego są nasiona babki płesznik oraz jajowatej. W nieprzetworzonej formie można zakupić je w sklepach ekologicznych oraz zielarskich.

 

 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL