​Ćwiczenia na szczupłe i zgrabne łydki

Chciałabyś, aby twoje łydki były zgrabne i szczupłe? Najważniejsza jest motywacja do działania i systematyczne ćwiczenie. Zwróć także uwagę na to, co jesz: zbilansowana dieta to podstawa efektywnego treningu. Nie zapomnij również o utrzymywaniu odpowiedniej masy ciała, gdyż nadmiar tłuszczu przeszkadza w odpowiednim rozwoju mięśni nóg.

Ćwiczenia na smukłe łydki

Większość ćwiczeń modelujących łydki należy do przyjemnych i nieskomplikowanych. Pamiętaj jednak o regularności, a efekt na pewno cię zaskoczy! Zacznij trening od równego marszu w miejscu, stopniowo zwiększając tempo. Przejdź do biegu i zacznij podnosić kolana wysoko do góry. Powinnaś czuć napinające się w nogach mięśnie. 

Skuteczne są również przysiady, lecz zwróć uwagę, by nie wykonywać ich w zbyt głęboki sposób, gdyż bardzo obciążają kolana. Innym ćwiczeniem jest wspinanie się na palce. Można wykonywać je na stojąco lub siedząco. Ważne jest trzymanie nóg wyprostowanych oraz wolne i dokładne wykonywanie każdego z wznosów. 

Reklama

Ciekawym pomysłem jest także pomagający pozbyć się zbędnych kilogramów intensywny trening cardio oraz wszelkie ćwiczenia rozciągające.

Sport też może pomóc

Jeżeli marzysz o smukłych i zgrabnych łydkach nie musisz koncentrować się wyłącznie na wykonywanych w domu ćwiczeniach. Świetnym pomysłem może okazać się uprawianie jednego z wymienionych poniżej sportów. Angażują one nie tylko mięśnie nóg, ale też wiele innych, a pracując całym ciałem poprawisz kondycję i swoje samopoczucie. 

Najprostszym, ale zarazem najlepszym rozwiązaniem jest regularne bieganie. Poranny lub wieczorny jogging parę razy w tygodniu ma zbawienny wpływ na wygląd i stan twoich łydek. Jeśli jesteś miłośniczką gier zespołowych: siatkówki, koszykówki lub piłki nożnej pamiętaj, że te sporty również rozwijają mięśnie nóg. 

Bardzo polecane są również wszelkie rodzaje aerobiku czy zumby, a nawet... chodzenie po górach. Wysmuklić łydki możesz na wiele sposobów: wybierz więc ten najbardziej ci odpowiadający i działaj!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL