Czemu warto nawet bez skierowania udać się na badanie krwi?
Morfologię jest badaniem, które niewiele kosztuje. Wystarczy przyjść (przy większości badań na czczo) do punktu pobrań. Czemu warto to zrobić, nim udamy się do lekarza? Bo profilaktyczne badania ogólne powinno się wykonywać raz w roku.
Pod jakim kątem robić badanie krwi?
Na pewno w badaniu krwi warto zwrócić uwagę na poziom "złego" i "dobrego" cholesterolu, glukozy, warto wykonać też próby wątrobowe, sprawdzić stan tarczycy.
U mężczyzn po 40. roku życia zaleca się badanie krwi pod kątem markera nowotworu prostaty, u kobiet zaleca się czujność w śledzeniu zmian poziomów hormonów.








