Jak pozbyć się gradówki na oku?

Gradówka to mały galaretowaty guzek usytuowany na powiece, a zbudowany z ropno-krwistej masy. Najczęściej jest to efekt stanu zapalnego znajdującego się na powiece gruczołu tarczkowego. Sam guzek zazwyczaj nie jest bolesny, ale może mu towarzyszyć zaczerwienienie i obrzęk utrudniające normalne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które pozwolą ci pozbyć się problemu.

4-5 razy dziennie przemywaj chore oko mocnym naparem z rumianku. Zaparzaj go pod przykryciem! Rano przecieraj powiekę naparem z kwiatów chabru.

Codziennie pij 1 dag drożdży sparzonych wrzątkiem. Rób sobie sok z marchwi i napar ze skrzypu. Przez 5 dni zażywaj łyżkę oleju lnianego.

Nie wystawiaj chorej powieki na działanie słońca. Zrezygnuj z kosmetyków (m.in. do makijażu). Unikaj też kontaktu z substancjami chemicznymi (np. podczas sprzątania).

Do codziennego menu włącz chleb razowy, graham, kaszę jaglaną, jęczmienną, soczewicę, a także żółtą cukinię, paprykę, dynię, masło, winogrona, żurawinę i różne orzechy. Przyprawiaj dania kminkiem, czarnuszką, chrzanem, ziołamiprowansalskimi. Unikaj bardzo ostrych przypraw i octu.

ReklamaINTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL