Sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna to przypadłość, która potrafi popsuć radość z wycieczki małym podróżnikom. Zwykle dotyka ona dzieci, jednakże niejednokrotnie także dorośli skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości w czasie podróży. Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Przyczyny i objawy choroby lokomocyjnej

Choroba lokomocyjna może ujawnić się podczas jazdy samochodem, pociągiem, w czasie podróży lotniczych i morskich a nawet... podczas grania w gry komputerowe i oglądania filmu. Uważa się, że przyczyną choroby lokomocyjnej jest rozbieżność między tym co widzą oczy i tym, co odczuwa ucho wewnętrzne. 

Mózg otrzymuje sprzeczne informacje, z których przetwarzaniem sobie nie radzi i wówczas pojawiają się objawy choroby lokomocyjnej. Do najczęściej wymienianych objawów choroby lokomocyjnej zaliczamy bóle i zawroty głowy, mdłości, wymioty, nadmierne pocenie się, szum w uszach, kłopoty z oddychaniem oraz narastający dyskomfort w czasie podróży.

Reklama

Sposoby na chorobę lokomocyjną

Istnieje kilka sposobów na chorobę lokomocyjną godnych wypróbowania w czasie podróży:

1. W czasie podróży zawsze patrz w odległy punkt przed sobą.

2. Nie czytaj oraz nie rozmawiaj  w czasie jazdy.

3. Wybierz dobre miejsce w pojeździe. Siedź zawsze przodem do kierunku jazdy. Podczas podróży autobusem unikaj miejsc, które są bezpośrednio nad kołem

4. Unikaj silnych zapachów oraz mocno przyprawionego, tłustego jedzenia. Nie objadaj się tuż przed podróżą, ale także nie wyruszaj w podróż głodny.

5. Zażyj środek zapobiegający chorobie lokomocyjnej dostępny bez recepty.

6. Napij się herbaty imbirowej, ma ona właściwości łagodzące mdłości i wymioty.

7. Żuj gumę miętową, ssij cukierka miętowego lub liść mięty.

8. Załóż na rękę specjalną opaskę przeciw chorobie lokomocyjnej. Są to opaski wykonane z bawełny lub nylonu, znajduje się w nich mały magnes. Działają na zasadzie akumpresury.

9. Uchyl okno, aby zapewnić sobie dostęp świeżego powietrza.

10. W razie dolegliwości zrób sobie chłodny kompres na czoło oraz kark. 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL