U młodej kobiety zdiagnozowano alzheimera. Zaskakująca przyczyna choroby

Młoda kobieta pewnego dnia odkryła, że ma coraz większy problem z ubraniem się lub zapomina jak ma na imię. Niespełna 37-letnia Amie Skilton zauważyła też zmiany w swoim ciele, dotąd szczupła i w dobrej kondycji fizycznej, bez wyraźnego powodu przytyła 10 kilogramów i odczuwała przewlekłe zmęczenie. Lekarze zdiagnozowali u niej chorobę Alzheimera, a droga do odkrycia przyczyny była długa i zaskakująca.

Problemy z koncentracją i luki w pamięci

Amie Skilton prowadziła aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiała, będąc świadoma jak jest to istotne dla funkcjonowania organizmu, z zawodu jest bowiem dietetyczką i promotorką medycyny naturalnej.  

Pierwsze problemy ze zdrowiem zauważyła u siebie w dwa miesiące po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania w Manly, w Nowej Południowej Walii (Australia). Amie zauważyła u siebie nagły przyrost masy ciała, chociaż nic w jej dotychczasowym życiu się nie zmieniło, a także odczuwała przewlekłe zmęczenie.

Zauważyła również, że pojawia się problem w prozaicznych czynnościach, takich jak wybór ubrania czy wypełnienie kwestionariusza osobowego w urzędzie, kiedy zapomniała, jak się nazywa. 

Reklama

Diagnoza była druzgocąca

Amie zgłosiła się do lekarza i wykonała wszystkie podstawowe badania, których wyniki okazały się być w normie. Postanowiła poszukać pomocy u specjalisty neurologa, ponieważ jej kłopoty z pamięcią pogłębiały się, ale występowały również kolejne objawy.

Amie po kilku miesiącach otrzymała diagnozę, na podstawie wszystkich objawów stwierdzono, że choruję na chorobę Alzheimera typu 3. To genetycznie uwarunkowana odmiana choroby otępiennej, która występuje u ludzi młodych.

Zaskakująca przyczyna choroby

Amie trudno było pogodzić się z diagnozą, a całkowity przypadek sprawił, że poznała prawdziwą przyczynę swoich objawów. W mediach społecznościowych jej koleżanka zamieściła wpis, że jej mąż uległ zatruciu toksynami pochodzącymi z pleśni w ich mieszkaniu.

Amie przypomniała sobie, że mieszkanie, w którym zamieszkała wraz z mężem, przed ich wprowadzeniem się przeszło remont. Rozpoczęła poszukiwania ewentualnych przecieków w mieszkaniu z pomocą technika budowlanego.

To, co odkryli w trakcie kontroli budynku, wprawiło Amie i jej męża w przerażenie. Po remoncie, na skutek uszkodzenia instalacji wodnej, woda przeciekała przez ścianę. Pod dywanem w łazience odkryto czarną pleśń, a po dokładniejszym sprawdzeniu mieszkania Amie odkryła, że pleśń znajduje się nawet pod pokrowcem materaca w jej sypialni.

Po tym odkryciu lekarze zlecili specjalistyczne badania w kontekście długotrwałych procesów zapalnych w organizmie, wywoływanych toksynami, jakie wytwarza pleśń. Amie zmieniła swoje miejsce zamieszkania, a objawy powoli ustępowały.

Grzyb na ścianie a konsekwencje zdrowotne

Pleśń znajdująca się w mieszkaniu nie tylko nieestetycznie wygląda, ale niesie szereg konsekwencji zdrowotnych dla organizmu. Pleśń wytwarza toksyny, zwane mytotoksynami, które działają zapalnie i nowotworowo na człowieka.

Objawami związanymi z oddziaływaniem toksyn na organizm są:

  • ogólne osłabienie,
  • przewlekłe bóle mięśni,
  • nawracające infekcje dróg oddechowych,
  • nawracające infekcje skóry,
  • rozdrażnienie,
  • bezsenność.

Oprócz uogólnionej reakcji organizmu, pleśń ma szczególnie toksyczny wpływ właśnie na układ nerwowy. Osoby narażone na nadmierną ekspozycję skarżą się na drętwienia rąk i nóg, zaburzenia równowagi ale także są one podatne na zapalenia stawów kręgosłupa. Bardzo często u osób narażonych na działanie pleśni, pojawiają się zaburzenia pamięci, problemy z koncentracją, zaburzenia oraz uzyskują one gorsze efekty w nauce.

Wieloletnie badania ujawniły także, że pleśń jest kancerogenna, bowiem niektóre grzyby wytwarzają aflatoksyny - szczególnie niebezpieczne dla wątroby, mogące wywołać raka tego narządu. Uszkadzają również nerki oraz działają niekorzystnie na układ hormonalny, co w konsekwencji może prowadzić m.in. do spadku lub zwiększenia masy ciała, niepłodności, wad rozwojowych płodu u kobiet ciężarnych 


CZYTAJ TAKŻE: 

Objawy raka wątroby i metody leczenia

Grzybica układu pokarmowego - jak się przed nią ustrzec?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: choroba Alzheimera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL