Zadbaj o nawodnienie swojego organizmu!

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu ma bardzo duży wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie i tym samym na nasze dobre samopoczucie.

Dzieje się tak, ponieważ woda okazuje się jednym z najważniejszych składników organizmu i pomaga kontrolować zachodzące w nim procesy, na przykład wspiera trawienie, wspomaga pracę mózgu, jest kluczowa dla regularnej pracy serca i układu krążenia, a także przyczynia się do usuwania toksyn. Z tego powodu osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie, często rozpoczynają zmianę nawyków, decydując się na picie około 2 litrów wody dziennie. Warto jednak wspomnieć, że w nawodnieniu organizmu, szczególnie po wysiłku, często pomaga wysokiej jakości woda alkaliczna.

Woda alkaliczna o wysokim odczynie pH - w jaki sposób wpływa na nawodnienie organizmu?

Aby zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, należy przede wszystkim dobrać ilość spożywanej dziennie wody do naszej wagi. Zwykle przyjmuje się, że na 1 kg masy ciała powinno przypadać 0,02 litra wody. Mimo to warto zauważyć, że w niektórych okresach zapotrzebowanie na wodę staje się większe, między innymi w przypadku wysokich temperatur, stresujących sytuacji czy wzmożonego wysiłku. Wówczas na nawodnienie organizmu wpływa również rekompensacja utraconych płynów, dlatego w letnich miesiącach lub w czasie treningów powinniśmy spożywać większe ilości świeżej wody. Zarówno zwykła woda, jak i woda alkaliczna pozwalają na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia, ale ze względu na inną strukturę chemiczną dla wielu osób woda alkaliczna wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla sprawnego funkcjonowania organizmu.

Według przeprowadzonych badań w Instytucie Nauki i Sportu w AWF w Katowicach wysokiej jakości woda alkaliczna Alcalia przyczynia się do skuteczniejszego nawodnienia organizmu i jednocześnie pomaga w zachowaniu homeostazy, czyli równowagi kwasowo-zasadowej. W efekcie nie tylko zapobiega szybkiemu odwodnieniu po intensywnym wysiłku, ale także wpływa na regulację zachodzących w organizmie procesów, na przykład trawiennych poprzez zwiększenie produkcji enzymów trawiennych. Warto wspomnieć, że badania udowodniły również przyczynianie się wody alkalicznej do spożywania energii z tkanki tłuszczowej podczas wysiłku, co w praktyce oznacza lepsze efekty treningów i szybsze spalanie tłuszczy. Z tego powodu woda alkaliczna może okazać się ciekawą alternatywą dla zwykłej wody u osób, które dbają o regularne treningi.

O czym warto pamiętać, wybierając wodę alkaliczną?

Jako że woda alkaliczna w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, można spotkać się z jej dużą dostępnością na rynku. Warto jednak zauważyć, że nie każda z nich będzie wyróżniała się równie skutecznym działaniem. Bardzo dużo zależy od wysokości odczynu pH - polecane wody alkaliczne, na przykład Alcalia, wyróżniają się pH na poziomie 9,36, które dodatkowo nie wynika ze sztucznie zachodzących procesów, ale ze sposobu wydobycia. Źródło Alcalii znajduje się 1200 metrów pod powierzchnią ziemi, co sprawia, że już podczas wydobywania woda ma naturalnie wysokie pH, które utrzymuje się na takim samym poziomie. Ponadto wysoki odczyn potwierdzają zdobyte certyfikaty pH, które również powinny być jednym z kryteriów podczas wyboru najlepszej wody. 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL