Japoński masaż twarzy to hit na zmarszczki. Likwiduje drugi podbródek i wysmukla owal twarzy

Regularnie stosowany masaż Kobido pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia. Już po pierwszym zabiegu kobiety zauważają, że ich twarz wygląda wyraźnie młodziej i szczuplej i polecają ten rytuał koleżankom. Ale w Kobido nie chodzi tylko o walkę ze zmarszczkami czy grawitacją. Korzyści z tego masażu twarzy, głowy i karku jest dużo więcej. To m.in. poprawa jakości snu, oczyszczenie zatok czy zmniejszenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Poniżej znajdziesz więcej faktów na temat tego coraz popularniejszego zabiegu.

Masaż Kobido - co to jest?

Masaż Kobido nazywany jest inaczej niechirurgicznym liftingiem twarzy i coraz częściej traktowany jest jako naturalny zamiennik medycyny estetycznej czy zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Masaż wywodzi się z tradycyjnych, azjatyckich technik masażu, m.in. Anma. To jeden z najstarszych masaży na świecie, który opiera się na chińskiej akupresurze, która poprzez uciskanie konkretnych miejsc na ciele odblokować ma przepływ energii w organizmie. 

Powszechnie uważa się, że masaż Kobido dotyczy wyłącznie twarzy, ale nie jest to prawdą. Kobido jest bowiem techniką masażu twarzy, karku oraz całej głowy. Masaż Kibido, podobnie jak masaż Anma, nie należy do najdelikatniejszych. U niektórych szybkie ruchy dłoni powodować mogą nawet ból, jednak możliwe do uzyskania efekty całkowicie go wynagradzają.

Reklama

Masaż Kibido - na czym polega?

Masaż Kobido jest składową wielu różnych technik masażów. Jego głównym celem jest osiągnięcie równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy. Przed rozpoczęciem masażu należy wykonać dokładny demakijaż. Masaż Kobido podzielić można na 5 etapów:

  1. etap: Masaż tkanek głębokich, który rozluźnić ma struktury twarzy, szyi i karku;
  2. etap: Część relaksacyjna i najprzyjemniejsza część masażu, która obejmuje głównie dekolt, kark i szyję. Często wykorzystuje się do niej krem lub olejek;
  3. etap: Drenaż limfatyczny, który ma poprawić krążenie, a także zmniejszyć obrzęki i usunąć toksyny;
  4. etap: Lifting, czyli najbardziej intensywna część masażu Kobido. Stosowane techniki są wówczas najszybsze i najbardziej gwałtowne. To m.in. naciąganie, rolowanie i podszczypywanie. Dla wielu osób to najmniej przyjemna część masażu;
  5. etap: Akupresura polegająca na uciskaniu odpowiednich miejsc na twarzy.

Masaż Kobido trwa od 60 do 90 minut. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszej sesji, jednak dość szybko znikają, dlatego kluczowa jest systematyczność. Zaleca się, aby masaż początkowo wykonywany był co tydzień (6-8 sesji), a następnie dla podtrzymania efektów, np. raz w miesiącu. 

Cena jednej sesji masażu Kobido to około 150 do nawet 400 zł, w zależności od miasta i renomy masażystki. Masażu nie należy przeprowadzać samodzielnie w domu. Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego masażystę lub masażystkę.

Masaż Kobido - korzyści

Regularne stosowanie masażu Kobido pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia. Skora jest bardziej odżywiona, napięta i wypoczęta. Zauważyć można przede wszystkim:

  • spłycenie zmarszczek;
  • poprawę owalu twarzy;
  • zmniejszenie obrzęków na twarzy;
  • rozjaśnienie cieni pod oczami;
  • uniesienie policzków;
  • poprawę kolorytu;
  • naturalne rozświetlenie.

Korzyści związane z poprawą wyglądu nie są jednak jedyną zaletą Kobido. Prawidłowo wykonany masaż jest holistycznym zabiegiem, który łączy urodę oraz strefę emocjonalną czy fizyczną. Zdrowotne efekty masażu Kobido to:

  • poprawa postawy ciała i zmniejszenie bólu kręgosłupa;
  • odprężenie;
  • zredukowanie stresu;
  • łagodzenie migren;
  • oczyszczenie zatok;
  • zmniejszenie napięcia w obszarze szczękowo-twarzowym, które spowodowane może być bruksizmem;
  • poprawa wzroku;
  • poprawa jakości snu;
  • zmniejszenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Masaż Kobido - przeciwwskazania

Mimo wielu zalet masaż Kobido nie jest uniwersalnym rozwiązaniem i istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. To przede wszystkim:

  •  stany zapalne skóry;
  •  stany zapalne w organizmie, np. infekcje lub stany zapalne zębów;
  •  silny trądzik;
  •  nadciśnienie tętnicze;
  •  alergie skórne.

Masaż Kobido można przeprowadzać w ciąży, przeciwwskazaniem jest jednak ciąża zagrożona. 

Z Kobido należy wstrzymać się również w przypadku stosowania zabiegów medycyny estetycznej. Po wykonanym botoksie należy odczekać minimum dwa tygodnie, po niciach liftingujących - sześć miesięcy, po kwasie hialuronowym i innych wypełniaczach - trzy miesiące. To samo dotyczy implantów - około dwa miesiące.

CZYTAJ TAKŻE: 

Domowe sposoby na zmarszczki 

Skąd się bierze siwizna i jak z nią zdrowo walczyć?

Dodajesz ją do sałatek. Na zmarszczki działa jak żelazko

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: masaż twarzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL