Reklama

Naturalne sposoby oczyszczania organizmu

​Każda dieta powinna uwzględniać produkty pozwalające na oczyszczanie organizmu z toksyn. Wymagają tego nerki, wątroba i jelita dla prawidłowego funkcjonowania. Można spotkać suplementy diety wspomagające detoksykację, ale jest też wiele naturalnych sposobów, od których warto zacząć. Taka kuracja powinna poprawić samopoczucie, dodać sił witalnych, a przy okazji może przyczynić się do pozbycia się zbędnych kilogramów.

Koktajle doskonałe na oczyszczanie organizmu

Jednym ze sposobów na oczyszczanie organizmu jest przygotowywanie codziennie soków i koktajli ze świeżych warzyw i/lub owoców. Są to bomby witaminowe uzupełniające organizm o niezbędne minerały, a dodatkowo wpływają oczyszczająco na całe ciało. Pozytywne działanie na wątrobę ma sok z buraka, koktajl marchewkowy usuwa wolne rodniki, a koktajle zielone przy pomocy zawartego w nim chlorofilu działają regeneracyjnie na tkanki oraz neutralizują toksyny.

Zioła oczyszczające

Do dyspozycji jest cała gama ziół działająca nie tylko oczyszczająco, ale również wzmacniająco. Skrzyp polny działa moczopędnie, koper włoski rozluźniająco i wiatropędnie, mniszek lekarski żółciopędnie. Bratek polny działa oczyszczająco na krew. Do tego herbaty: zielona, czerwona i biała mają działanie przeciwstarzeniowe i detoksykujące. Takie oczyszczanie organizmu na pewno jest lepsze, niż stosowanie suplementów.

Reklama

Sok z cytryny w detoksykacji

Czasem organizm potrzebuje odkwaszenia. Świetnym środkiem do tego jest sok z cytryny. Zaleca się picie soku zmieszanego z wodą codziennie rano na czczo. Cytryna ma działanie bakteriobójcze, a dzięki flawonoidom może obniżać cholesterol i działać przeciwzapalnie.

Aktywność fizyczna jako detoks

Choć nie ma dokładnych badań świadczących, że uprawianie sportu wpływa na procesy detoksykacji, to jednak znajdziemy wielu zwolenników tej metody oczyszczania. Należy zacząć od codziennych spacerów, można je później połączyć z bieganiem. Zaś skompensowanie ćwiczeń z dietą oczyszczającą może mieć o wiele skuteczniejsze działanie.

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Rekomendacje