Zdrowsza cera, brak cellulitu i lepsze krążenie. Tak wykorzystaj fusy po kawie

Codziennie wypita filiżanka kawy może poprawić pracę serca, zapobiegać demencji, a także korzystnie wpływać na procesy metaboliczne w organizmie. To wszystko uzyskać można poprzez stosowanie kawy od wewnątrz. A od zewnątrz? Pozostałości po kawie, czyli fusy, przyczynią się do poprawy kondycji skóry, dodadzą energii a nawet usprawnią krążenie limfy. Jak stosować fusy po kawie?

Właściwości fusów po kawie

Pozostałości po kawie parzonej, czyli tzw. fusy, są bogate w cukry, które stanowią prawie połowę ich wagi. To jednak nie wszystko, ponieważ zawierają w sobie białka, potas, azot, magnez i fosfor.

W zużytych fusach wciąż znajduje się także kofeina, która korzystnie działa na organizm także po stosowaniu zewnętrznym.

Fusy działają złuszczająco i likwidują cellulit

Fusy po kawie doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji całego ciała. Mają właściwości złuszczające, ponieważ nie rozpuszczają się w wodzie. Są idealnym dodatkiem do peelingu całego ciała, który złuszczy martwy naskórek, pobudzi krążenie oraz nada skórze jędrność i sprężystość.

Reklama

Do fusów z kawy wystarczy dodać odrobinę żelu pod prysznic używanego na co dzień i dokładnie wymasować całe ciało - począwszy od nóg, po pośladki, brzuch, kończąc na dekolcie oraz całych rękach.

Regularne stosowanie takie peelingu, 2-3 razy w tygodniu, pomoże także zwalczyć cellulit dzięki temu, że kofeina pobudza krążenie i usprawnia przepływ limfy, zapobiegając odkładaniu się wody w organizmie.

Antybakteryjne działanie na trądzik

Osoby, które zmagają się z trądzikiem, mogą wykorzystać działanie antybakteryjne kawy. Niewielką ilość fusów wystarczy zmieszać z żelem do mycia twarzy i delikatnymi, kolistymi ruchami oczyścić skórę twarzy i szyi.

Kawa stosowana na twarz nie tylko zmniejszy objawy trądziku, ale zadziała także złuszczająco i pozwala udrożnić zablokowane pory.

Osoby o zaostrzonym stanie zapalnym powinny unikać takich zabiegów, gdyż mocne tarcie o naskórek może powodować ból oraz podrażnienia.

Opuchlizna i cienie pod oczami? Fusy złagodzą objawy

Obrzęk spowodowany nadmiarem wody lub fioletowe cienie pod oczami, wynikające z nieprawidłowego przepływu krwi, to problem wielu kobiet ale także mężczyzn. Z pomocą mogą przyjść fusy, które dzięki kofeinie pobudzają krążenie krwi i limfy. Zawierają także kwasy chlorogenowe, zmniejszające stany zapalne wokół oczu.

Kofeina korzystnie wpływa na napięcie skóry, zatem maseczki z fusów po kawie są zalecane osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia - skóra zaczyna być wiotka, a wokół oczu tworzą się zmarszczki.

Fusy z kawy jako filtr UV

Zawarte w kawie polifenole chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV ale także hamuj rozwój objawów starzenia skóry, wywołanymi przed ekspozycję na słońce. Okazuje się, że osoby, które regularnie spożywają i stosują produkty bogate w polifenole, mają mniejszą tendencję do plam starczych na twarzy, szyi i dekolcie. Kawa jest jednym z produktów, który je dostarcza zarówno od wewnątrz, jak i po stosowaniu na zewnątrz.

Fusy z kawy jako maska na zmęczone stopy

Stosując peeling z fusów po kawie nie należy zapominać o stopach. Gruby i twardy naskórek może być oporny na delikatne działanie niektórych gotowych kosmetyków. Z pomogą przychodzą fusy, które nie rozpuszczą się w wodzie, dzięki czemu zabieg złuszczania naskórka trwa dłużej.

Przed zastosowaniem peelingu na stopy, warto wymoczyć je w misce z ciepłą wodą, z dodatkiem mydła. Następnie dużą ilość fusów wystarczy wymieszać z solą i żelem pod prysznic, a następnie kolistymi ruchami zmasować w pięty i zgrubiałe miejsca na stopach. Do tego zabiegu warto ubrać rękawicę kąpielową.

Po zabiegu wystarczy wmasować w stopu kem zmiękczający i cieszyć się gładką skórą.


CZYTAJ TAKŻE:

Zwalcza trądzik, zmarszczki i przebarwienia. Pastę cynkową kupisz bez recepty

Syp do kawy lub herbaty w chłodne dni. Podkręci metabolizm, ukoi nerwy, wspomoże odporność

Zastój wody w organizmie najlepiej zwalczać wiosną. Kosmetolog radzi, jaki zabieg wybrać


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL