Reklama

Choroby skóry u niemowląt

Choroby skóry u niemowląt zwykle są reakcjami alergicznymi na czynniki, które wywołują podrażnienia.

Czynniki wywołujące choroby skóry niemowląt

Zwykle choroby skóry maluszków wywołują alergeny. Należy zatem zwrócić uwagę na czynniki takie jak to, czym maluszka karmimy (albo co spożywa mama, która je karmi), jaki proszek lub płyn do prania używamy, czym dziecko myjemy, co zakładamy mu na pupę. 

Ale nie tylko to, co dotyczy samego dziecka może wywoływać u niego alergiczne choroby skóry. Czasem drażniąco działa kosmetyk rodzica lub jego odzież wyprana w nieodpowiednim proszku. Najprostszą zasadą, by zminimalizować czynniki alergizujące jest... minimalizm. Im mniej wyszukanych kosmetyków, środków piorących - tym bywa lepiej. 

Reklama

Choroby skóry zakaźne

Z tym typem chorób skóry u dziecka spotkamy się najczęściej już później, gdy dziecko trafi do żłobka, przedszkola czy szkoły, choć bywają wyjątki - liszajec zakaźny częsty jest u niemowląt właśnie. 

W przypadku chorób zakaźnych leczenie uzależnione jest już od konkretnego wirusa czy bakterii.

 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL