Czy warto wysłać dzieci na kolonię?

Wielu rodziców zastanawia się, jak zaplanować wakacje dziecka w taki sposób, aby pociecha spędziła świetnie czas, a przy tym rozwinęła zdolności. Niestety, ale ze względu na karierę zawodową lub inne zobowiązania, dorośli często nie mają czasu, aby samemu dobrze zorganizować czas młodemu człowiekowi. Każda aktywność jest lepsza niż przesiedzenie dwóch miesięcy przy komputerze i smartfonie. Dowiedz się, z jakich powodów warto zapisać dzieci na kolonię!

Materiały promocyjne partnera

Jak może być zorganizowana kolonia?

Na letni wyjazd można zapisać dziecko już w wieku 7 lat. Choć wielu rodziców obawia się posyłać tak wcześnie pociechy na obóz letni, to nie ma powodów do strachu. Wystarczy wybrać organizatora wyjazdu, który zapewnia:

Odpowiednie warunki zakwaterowania Noclegi powinny być zorganizowane w takim budynku, który pozwala na regenerację i odpoczynek dziecka. Atutem jest, jeśli zakwaterowanie jest w pokojach z łazienkami.

Dogodny dojazd Przy wyjazdach tematycznych i szkoleniowych, jak np. obozy sportowe, zaletą jest rozmieszczenie obozów w kilku miejscach w Polsce, dzięki czemu nie ma potrzeby przygotowywania dziecka na długą podróż.

Całodzienne wyżywienie To istotne, aby organizator zapewniał podopiecznym pełne wyżywienie, a nie tylko śniadanie. Pozwoli to na zachowanie zbilansowanej diety, która jest niezwykle ważna w czasie dorastania.

Wykwalifikowaną kadrę Tylko wyszkoleni opiekunowie zapewnią bezpieczny pobyt Twojemu dziecku, warto dokładnie sprawdzić u organizatora, jakie kwalifikacje mają pracownicy.

Jeśli znajdziesz firmę organizującą kolonie i obozy letnie z uwzględnieniem wymienionych aspektów, wtedy możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie bezpieczne podczas wakacyjnego wyjazdu.

Czym się charakteryzuje kolonia tematyczna?

Na rynku są dostępne różne rodzaje kolonii dla dzieci, jednak dobrym pomysłem jest wybór wyjazdu tematycznego. Na czym polega taki obóz letni? Jest on zorganizowany w taki sposób, aby poprzez zabawę uczyć i rozwijać u dzieci umiejętności. Jednym z najpopularniejszych typów kolonii tematycznych jest obóz sportowy. Szczególnie jest polecany dla chłopców i dziewczynek, którzy już wykazują predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Warto w takiej sytuacji kierować się preferencjami dziecka, a nie płcią, gdyż coraz więcej dziewczynek lubi grać np. w piłkę nożną.

Letnie obozy piłkarskie - czy warto?

Uprawianie sportu to nie tylko świetny sposób na naukę zdrowych nawyków i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Regularne ćwiczenia pozwalają na rozwinięcie:

Systematyczności Sport to dziedzina, która pokazuje, że bez regularnych treningów trudno osiągnąć jakiekolwiek postępy. Można śmiało stwierdzić, że pobyt na letnim obozie sportowym może nauczyć dziecko konsekwencji i systematyczności w dążeniu do celu.

Zdrowej rywalizacji Podczas sportowych rozgrywek dzieci mają okazję nauczyć się zasad przyjaznej konkurencji pomiędzy sobą. To bardzo ważne, gdyż dorośli rywalizują w różnych dziedzinach życia i warto, aby młodzi ludzie nauczyli się tej umiejętności bez wzbudzania w sobie złości, gniewu czy zawiści. Wygrana, jak i przegrana uczy dzieci społecznych zachowań.

Ambicji - Im więcej czasu dziecko poświęca na doskonalenie swoich umiejętności, tym większe sukcesy może osiągnąć w danej dyscyplinie. Dzięki temu może coraz ambitniej podchodzić nie tylko do sportu, ale także do innych dziedzin życia, jak np. nauka czy w przyszłości praca zawodowa - wyjaśnia przedstawiciel firmy Polish Soccer Skills zajmującej się organizacją letnich obozów sportowych dla dzieci.

Takie wyjazdy to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, który pomoże rozwinąć w Twoim dziecku pozytywne cechy. 

Jakie zalety mają obozy letnie?

Pierwszy samodzielny wyjazd na wakacje to wspomnienia, które pozostaną z dzieckiem przez całe życie. Dotychczas to rodzice zawsze towarzyszyli i wskazywali odpowiednie zachowanie. Na obozach letnich młody człowiek jest bezpieczny, gdyż znajduje się pod opieką doświadczonej kadry wychowawców. Natomiast dzięki temu, że nie ma przy nim rodziców, dziecko ma okazję się nauczyć samodzielności. Ponadto, obozy letnie to szansa na nawiązanie nowych przyjaźni, które potem można podtrzymać dzięki internetowi i kolejnym wyjazdom.

materiały promocyjne partnera

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Strona główna INTERIA.PL