Czym jest kobiecy wytrysk?

Niektórzy uważają, że zjawisko kobiecej ejakulacji nie istnieje. Analiza płynu wydostającego się z cewki moczowej kobiety przeżywającej wytrysk w czasie orgazmu wykazuje jednak jednoznacznie, iż jest on tożsamy z tym, który pochodzi z penisa.

To potwierdza, że kwestia kobiecego wytrysku nie jest mitem. 

Dlaczego zatem istnieją wątpliwości co do występowania wytrysku u kobiet? Bo kobiecy wytrysk ma tylko 10 proc. kobiet. A przynajmniej tylko tyle pań ma wytrysk widoczny. U reszty dochodzi do niego, ale ilość płynu wydobywającego się z cewki jest po prostu znacznie mniejsza.

Kobiecy wytrysk. Czemu bywa niechętnie widziany?

Kobiety często zawstydza intensywny wytrysk, ponieważ zjawisko ciągle bywa błędnie oceniane jako nietrzymanie moczu, a jeżeli nawet ktoś wie, że płyn wydobywający się podczas kobiecej ejakulacji nie jest moczem, to zdarza się, że wierzy w inny mit. Na przykład ten, który głosi, iż wytrysk mają tylko kobiety o cechach obojnaczych. 

Reklama

Inni z kolei o kobiecym wytrysku nie wiedzą nic i są zdziwieni, gdy przekonują się, że zjawisko to istnieje. 

Kobiecy wytrysk jest niczym innym jak wyrazistym dowodem, że kobieta przeżyła chwilę rozkoszy, a jej kochanek może czuć się z tego powodu dumny.

Sposoby na osiągnięcie kobiecego wytrysku

Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na osiągnięcie kobiecego wytrysku?

Seksuolodzy podkreślają, że kluczowe jest zaufanie do partnera, poczucie bezpieczeństwa, opieki i zainteresowania z jego strony. Do tego oczywiście dochodzi odpowiedna stymulacja przedniej ściany pochwy. Ponadto kobiety podczas zbliżenia muszą być świadome swojego ciała, czuć się pewnie i atrakcyjnie.

Zdarza się jednak, że blokady, jakie powstają w kobiecych mózgach, są trudne do zlikwidowania. Jeśli kobiecie zależy na przeżyciu wytrysku, być może okaże się konieczna wizyta u specjalisty, który wskaże właściwe rozwiązania. 

Eksperci zalecają np. ćwiczenia mięśni Kegla (dna miednicy), dzięki którym wzmacnia się kurczliwość pochwy, co poprawia jakość odczuwanych bodźców podczas seksu. Pomocne mogą okazać się także gadżety z sex shopu. Gdy kobieta poczuje się gotowa, może rozpocząć ćwiczenia z partnerem. 

Ważne, by otwarcie mówić o swoich potrzebach.

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: wytrysk | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL