Prawdy i mity o bólach kręgosłupa

Co warto wiedzieć, gdy łupie nas w krzyżu?

1. Szczupli nie mają problemu z bólem pleców. Nie

Owszem mają. W ich przypadku może to wynikać z nieprawidłowej postawy ciała, np. siedzenia przez długi czas w jednej pozycji. U osób drastycznie wychudzonych może dojść do bólu spowodowanego utratą masy kostnej.

2. Ból pomoże złagodzić akupunktura. Tak

Badania kliniczne sugerują, że akupunktura może zredukować bóle różnego pochodzenia. Z tego względu w przypadku osób, u których nie sprawdziły się ćwiczenia korekcyjne czy leki, zaleca się wykonanie akupunktury.

Reklama

3. Na ból kręgosłupa najlepsze są twarde materace. Nie

Badania statystyczne wykazały, że osoby sypiające na średnio twardych materacach odczuwały mniejsze dolegliwości bólowe pleców w przeciwieństwie do osób, które na co dzień spały na twardym materacu.

4. Podnoszenie ciężkich przedmiotów nasila bóle. Tak

Generalnie tak, ale wszystko zależy od sposobu, w jaki podniesiemy ciężar. Ważne! Przy schylaniu się, najlepiej jest kucnąć i trzymać głowę uniesioną oraz mieć wyprostowane plecy.

Rewia

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL