Jak reagować w sytuacji kryzysowej u dziecka? (spadek nastroju, myśli samobójcze)

Na depresję chorują nie tylko dorośli. Jak podaje NFZ, w 2021 r. na zaburzenia depresyjne leczyło się ponad 25 tys. dzieci. Zdarza się, że rodzice nie dostrzegają problemu bądź go bagatelizują. Tymczasem to ich wsparcie oraz odpowiednie zachowanie w procesie leczenia jest niezwykle ważne. Jak reagować, gdy zauważymy u dziecka objawy depresji?

Artykuł powstał w ramach akcji #Niech zobaczą, #Niech usłyszą, której partnerem jest Link4 Mama i Tata

Jak rozpoznać depresję u dzieci i młodzieży? Dokąd udać się po pomoc? Tego i innych rzeczy możesz dowiedzieć się z naszego e-booka "Depresja u dzieci i młodzieży. Poradnik dla rodziców"

Depresja u dzieci i młodzieży: działaj, zanim będzie za późno. Jak wspierać bliskich i gdzie szukać pomocy? Przeczytaj więcej w magazynie MENTAL

Reklama

Advertisement

Artykuł powstał w ramach akcji #Niech zobaczą, #Niech usłyszą, której partnerem jest Link4 Mama i Tata

materiały promocyjne

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL