"Dr Emma". Odcinek 2. Magia ortodoncji

Współczesna stomatologia jest w stanie naprawić nawet wiele lat zaniedbań i każdemu przywrócić poczucie własnej wartości - udowadnia to dr Emma Kiworkowa, ekspertka programu Dr Emma, w którym od 15 listopada widzom Polsat Café będzie prezentować niesamowite możliwości zabiegów dentystyczno-ortodontycznych. W programie poznamy też historie ciekawych osób - znanych i zupełnie zwyczajnych, których łączy pragnienie posiadania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

W drugim odcinku nowego programu "Dr Emma" zobaczymy historie dwóch młodych ludzi: Remigiusza, prawnika cierpiącego z powodu krzywego zgryzu, oraz nastolatki Zuzanny, która ze strachu przed wizytą u dentysty, miała bardzo zaniedbane zęby.

Remigiusz, 29-letni prawnik z Warszawy marzył o prostych zębach

Pacjent zgłosił się do kliniki dr Emmy z nadzieją na poprawę uśmiechu. Przeszkadzały mu jego krzywe zęby. Z zawodu jest prawnikiem i ma częsty kontakt z klientami, wierzył, że piękny uśmiech pomoże mu w pracy i poprawi jego samoocenę.

Już po pierwszym spotkaniu dr Emma wiedziała, że u pana Remigiusza będzie potrzebne leczenie aparatami stałymi. Pacjent miał dużą wadę zgryzu, która objawia się bardzo wyraźnym cofnięciem brody. Po wykonaniu diagnostyki radiologicznej oraz po zeskanowaniu zębów, został przygotowany plan przywrócenia mu prostych zębów.

Reklama

Leczenie rozpoczęto od profesjonalnej higienizacji, połączonej z instruktażem higieny. Następnie wyleczono zęby. Kolejnym etapem, było złożenie aparatów stałych w górnym i dolnym łuku zębowym.
W celu przyspieszenia leczenia ortodontycznego, w trakcie jego trwania wykonano zabieg chirurgiczny kortykotomii w łuku górnym i dolnym.

Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na odsunięciu dziąsła i wykonaniu kilku cienkich nacięć w kości za pomocą specjalnych minipiłek w urządzeniu piezoelektrycznym. Dzięki kortykotomii skrócono leczenie pacjenta o 1/3.

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym, wykonano zabieg wybielania zębów metodą kombinowaną, czyli zabieg wybielania lampą w gabinecie i dobielania nakładkami przez pacjenta w domu. W celu poprawy rysów twarzy w okolicę bródki wstrzyknięto kwas hialuronowy, który wypełnił tę okolicę oraz powiększył brodę. Dzięki temu znacznie poprawiły się rysy twarzy pacjenta.

Zuzanna, 14-latka z krzywymi i zaniedbanymi zębami, odzyskała pewność siebie

Młodziutka pacjentka z zaniedbanymi zębami, wadą zgryzu oraz dentofobią, czyli strachem przed wizytą u stomatologa, to druga bohaterka tego odcinka. Zuzanna w wieku 14 lat miała już bardzo zniszczone zęby, jeden ząb trzonowy nadawał się wręcz do usunięcia. Ze względów finansowych mama pacjentki nigdy nie zdecydowała się na leczenie ortodontyczne córki.
Decyzją doktor Emmy pacjentka została objęta opieką Fundacji Wiewiórki Julii i rozpoczęto leczenie w klinice.

Na pierwszej wizycie wykonano diagnostykę radilogiczną oraz umówiono pacjentkę na zabiegi higienizacyjne z instruktażem oraz motywacją co do mycia zębów.

Po wyleczeniu ubytków próchnicowych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych, bezbolesnych metod leczenia zębów, oraz usunięciu prawej dolnej szóstki, nastolatce wykonano diagnostykę ortodontyczną i założono aparaty stałe na dolne i górne zęby. 

***
Jaki będzie efekt wszystkich zabiegów dentystyczno-ortodontycznych? 
Zapraszamy do telewizji Polsat Café na premierę drugiego odcinka programy "Dr Emma",  w poniedziałek, 22 listopada o godzinie 22:00.

O programie "Dr Emma" w Polsat Café

Mogą być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zdrowe  i ładne - dodają nam pewności siebie. Zęby, bo o nich mowa, to trudny temat, z którym zmierzą się bohaterowie nowego programu Polsat Café - "Dr Emma". Tytułowa pani doktor - dr n. med. Emma Kiworkowa - właścicielka kliniki stomatologicznej oraz założycielka fundacji "Wiewiórki Julii" wraz ze swoim zespołem specjalistów-pasjonatów spełni marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu kilkunastu pacjentom. W programie podejrzymy pracę specjalistów, którzy postarają się obalić mit "dentysty-sadysty". Bezbolesne leczenie próchnicy, innowacyjne metody leczenia wad zgryzu czy nowoczesne technologie w stomatologii - między innymi to zobaczą widzowi. Dzięki lekarzom z Kliniki dowiemy się też, jak wykonuje się modny dziś zabieg poprawy estetyki zębów, zwany bondingiem.


Polsat Cafe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: ortodoncja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL