Dr Emma. Odcinek 6. Jak usunąć przebarwienia na zębach po noszeniu aparatu?

Współczesna stomatologia jest w stanie naprawić nawet wiele lat zaniedbań i każdemu przywrócić poczucie własnej wartości - udowadnia to dr Emma Kiworkowa, ekspertka programu "Dr Emma", w którym w poniedziałkowe wieczory prezentuje widzom Polsat Café możliwości zabiegów dentystyczno-ortodontycznych. W programie poznajemy też historie ciekawych osób - znanych lub zupełnie zwyczajnych - których łączy pragnienie posiadania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

W szóstym, ostatnim w tej serii odcinku cieszącego się popularnością programu "Dr Emma" jest aż czterech bohaterów. Wszystkich łączy jeden cel - odzyskać zdrowe i białe zęby. 

Mateusz, 17 lat. Jak usunąć przebawienia po aparacie na zęby?

Pacjent zgłosił się do programu z licznymi odwapnieniami na zębach, których przyczyną była niedostateczna higiena jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Pacjent przez około dwa lata nosił aparaty stałe w obydwu łukach i nie przestrzegał przy tym zaleceń higieny jamy ustnej. Jedynym defektem na idealnie prostych zębach były białe i żółte plamy na szkliwie. 

W celu ich usunięcia Dr Emma zastosowała innowacyjny system infiltracji zębiny ICON. Jest to zabieg, który zabezpiecza szkliwo przed potencjalnym rozwojem próchnicy. Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Polega na aplikacji specjalnej żywicy na wybrane miejsca na zębach. U pacjenta zastosowano ICON w sumie na 20 zębach, co pozwoliło usunąć większość przebarwień.

Reklama

Hania, lat 7. Czy można usuwać zęby mleczne z próchnicą?

U małej pacjentki, leczonej wcześniej w innej klinice, z powodu próchnicy usunięte zostały zęby mleczne: piątka i czwórka. 
Aby zwiększyć komfort pacjentki podczas wizyt u stomatologa, szczególnie silnych w związku ze złymi wspomnieniami związanymi z usunięciem zębów, Dr Emma zdecydowała się podjąć leczenie zachowawcze przeprowadzone w podtlenku azotu (sedacja).

U dziewczynki przeprowadzono ponadto konsultację ortodontyczną i zastosowano aparat ruchomy, którego celem jest utrzymanie miejsca po utraconych przedwcześnie zębach mlecznych, po to, aby miały gdzie wyrosnąć zęby stałe. 

Aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy w przyszłości, mamie pacjentki udzielono zaleceń dietetycznych i higienicznych. Zalecono regularne kontrole co trzy miesiące, oraz regularne wizyty u higienistki stomatologicznej. 

***

Jaki będzie efekt wszystkich zabiegów dentystyczno-ortodontycznych? 
Zapraszamy do telewizji Polsat Café na premierę kolejnego odcinka programu "Dr Emma", w poniedziałek, 20 grudnia o godzinie 22:00.

O programie "Dr Emma" w Polsat Café

Mogą być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zdrowe  i ładne - dodają nam pewności siebie. Zęby, bo o nich mowa, to trudny temat, z którym zmierzą się bohaterowie nowego programu Polsat Café - "Dr Emma". Tytułowa pani doktor - dr n. med. Emma Kiworkowa - właścicielka kliniki stomatologicznej oraz założycielka fundacji "Wiewiórki Julii" wraz ze swoim zespołem specjalistów-pasjonatów spełni marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu kilkunastu pacjentom. W programie podejrzymy pracę specjalistów, którzy postarają się obalić mit "dentysty-sadysty". Bezbolesne leczenie próchnicy, innowacyjne metody leczenia wad zgryzu czy nowoczesne technologie w stomatologii - między innymi to zobaczą widzowi. Dzięki lekarzom z Kliniki dowiemy się też, jak wykonuje się modny dziś zabieg poprawy estetyki zębów, zwany bondingiem.

Polsat Cafe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Dr Emma | stomatologia estetyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL