​Ćwiczenia na biodra

Zbyt krągłe biodra są przyczyną nie tylko braku ruchu, ale również nieodpowiedniej diety. Pozbycie się niepotrzebnych kilogramów nie jest rzeczą łatwą, lecz dzięki systematyczności i wytrwałości staje się to możliwe. Tkanka tłuszczowa lubi odkładać się właśnie w dolnych partiach ciała: na udach, pośladkach i biodrach, dlatego tak ważne jest poprawne odżywianie.

Nie można się oszukiwać: rezygnacja ze słodkich i tłustych przekąsek to zupełna podstawa. Dieta powinna być różnorodna i zbilansowana, składająca się głównie z owoców, warzyw i ryb. Najlepiej jeść małymi porcjami 5-6 razy dziennie i pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu (2 litry wody dziennie to absolutne minimum).

Jak ćwiczyć biodra?

Przede wszystkim regularnie! Wszystkie ćwiczenia wyszczuplające biodra mają również bardzo pozytywny wpływ na kształt sylwetki. Zacznij od tych podstawowych: przysiadów, skłonów, wypadów nóg do przodu, tyłu i na boki. Dobre efekty daje również wykonywana na leżąco świeca, skośne brzuszki czy kręcenie biodrami z użyciem hula-hop. 

Reklama

Najlepszy wpływ jednak będą miały na ciebie wszelkie aktywności fizyczne. Szczególnie polecany jest trening cardio, pozwalający szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Składa się on z joggingu, aerobiku, jazdy na rowerze i pływania, czyli sportów, które możesz uprawiać we własnym zakresie. Dają one poza tym bardzo dużo satysfakcji i skutecznie poprawiają samopoczucie. 

Rozważ również zapisanie się na tańce latynoamerykańskie lub ostatnio bardzo popularny taniec brzucha. Aktywizuje on mięśnie dolnych partii ciała, efektywnie modelując sylwetkę.

Bądź systematyczna

Piękne i szczupłe biodra to marzenie każdej kobiety. Osiągnięcie oszałamiających rezultatów wymaga od ciebie dużo cierpliwości i wysiłku, ale nie martw się, poświęcenie na pewno się opłaci! 

Regularnie ćwicz, nie unikaj aktywności fizycznych i znajdź sport, który da ci radość, a szybko zauważysz pozytywne efekty treningów. Zdrowe odżywianie i trening naprawdę mogą zdziałać cuda. Przekonaj się sama!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL