​Ćwiczenia na jędrne pośladki

Nie można zaprzeczyć, że każda kobieta marzy o pięknych i jędrnych pośladkach. To nieprawda, że o wszystkim decydują geny: odpowiednie i regularnie wykonywane ćwiczenia mogą sprawić, że twoje pupa stanie się o wiele zgrabniejsza. Nieskomplikowany, lecz systematyczny trening to najlepszy przepis na sukces!

Nie zapominaj również o odpowiedniej diecie, która pozwoli ci wykorzystać w pełni potencjał i energię. Duże znaczenie ma jej kaloryczność oraz skład. Najodpowiedniejsza będzie ta bogata w witaminy i błonnik. Ograniczenie kawy, alkoholu i innych używek będzie miało zbawienny wpływ na twoje zdrowie i kondycję. Do dzieła!

Najefektywniejsze ćwiczenia na pośladki

Pozytywny wpływ na pośladki mają nawet te najprostsze ćwiczenia. Przykładem może być nawet... zwyczajny przysiad! Wykonuj go powoli, schodząc jedynie do kąta prostego, by zbytnio nie obciążać kolan. Zrób 5 serii po 10 razy, a następnie chwilę odpocznij. Alternatywą może być również przysiad w rozkroku. 

Reklama

Z ćwiczeń w pozycji leżącej warto zwrócić uwagę na tzw. rowerek. Połóż się płasko i zataczaj koła nogami, prostując i uginając kolana. Innym przykładem jest wznos miednicy do góry, jednocześnie będąc opartą stopami o ziemię. W obu przypadkach powinnaś czuć działanie mięśni pośladków i dolnej partii pleców. 

Nie zapominaj również o brzuszkach, mających pozytywny wpływ nie tylko na płaski brzuch, ale również ujędrnianie pupy. Możesz ćwiczyć ją także w pozycji klęczącej: oprzyj dłonie na podłodze na szerokości ramion, wyprostuj plecy i podnoś jedną z nóg w bok, do góry. Na każdą z nich przeznacz 3 serie po 15 podnoszeń. Warto posiłkować się filmikami instruktażowymi, by wykonywać wszystkie ćwiczenia w poprawny sposób.

Czuj się piękna!

Ćwicz i zdrowo się odżywiaj, a efekty będą oszałamiające. Wybierz te ćwiczenia, które wydają ci się atrakcyjne; nie zaszkodzi także wizyta na basenie, aerobik lub rower. Pozytywne zmiany zauważysz na pewno po paru tygodniach systematycznego treningu. Cierpliwość i wytrwałość sprawią, że już niedługo będziesz mogła cieszyć się jędrną i zgrabną pupą.INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL