Reklama

​Ćwiczenia na płaski brzuch

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, a potem to już z górki: ta zasada dotyczy również treningu brzucha. Jeśli marzysz o idealnej i zgrabnej figurze przedstawione poniżej ćwiczenia pomogą ci ją uzyskać. Pamiętaj jednak o systematyczności, bo tylko wykonywane regularnie dadzą najlepsze efekty.

Nie potrzebujesz chodzić na siłownię, ani fitness; wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut dziennie w domu na te z pokazanych ćwiczeń, które uznasz za najbardziej atrakcyjne. Czas start!

Jakie ćwiczenia na brzuch wykonywać?

Mięśnie brzucha służą ochronie najważniejszych narządów wewnętrznych, dlatego ważne jest, by utrzymać je w dobrej formie. Skutecznymi ćwiczeniami okazują się być te najprostsze, między innymi bardzo popularne brzuszki. Warto jednak pamiętać, że pełne brzuszki bardzo obciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa, dlatego lepiej wykonywać je w mniej intensywny sposób, podnosząc jedynie jego górną część. 

Reklama

Należy również zwrócić uwagę, by nie pracować karkiem, gdyż może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Dobrym pomysłem jest także trening na stojąco: zrób rozkrok, i kładąc jedną rękę na brzuchu, a drugą podnosząc do góry wykonuj głębokie skłony w bok. To samo wypróbuj z dłońmi splecionymi razem nad głową. 

Jeżeli ćwiczenia wykonywane są poprawnie, powinnaś poczuć pracę mięśni właśnie w okolicach brzucha. W uzyskaniu zgrabnej sylwetki mogą pomóc również nożyce. Podeprzyj się na dłoniach w pozycji półleżącej i podnoś wyprostowane nogi do góry, wykonując nimi poprzeczne lub pionowe ruchy.

Porady dotyczące treningu

Podczas treningu pamiętaj o regularnym robieniu przerw oraz odpoczynku po skończeniu wszystkich serii. Szczególną uwagę powinnaś zwrócić przede wszystkim na właściwe wykonywanie każdego z ćwiczeń. Pomóc w tym mogą dostępne w internecie i telewizji filmiki z zajęć fitness. 

Płaski brzuch, oprócz systematycznych treningów, wymaga również odpowiedniej diety. Zdrowe odżywianie to podstawa, dzięki której będziesz mogła cieszyć się idealną figurą. Najważniejsze jest pełnowartościowe śniadanie, które doda ci energii na cały dzień. Powodzenia!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL